Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 maja 2020   |   Imieniny: Karol, Ferdynand

Aktualności

 

 

NIECH SIĘ KAŻDY ROZWESELA, BO DZIŚ DZIEŃ NAUCZYCIELA

18-10-2013

 

Dziś jest święto pań i panów, którzy pracują w przedszkolu – mówiły dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Nowinach. 14 października 2013 r. w przedszkolu obchodzono Dzień Edukacji Narodowej czyli popularny Dzień Nauczyciela. Z tej okazji przy przedszkolu otworzono mini plac zabaw, który kwotą 2300 zł dofinansowała przedszkolna Rada Rodziców.

 

Na przedszkolne święto przybyli: wójt Stanisław Barycki, zastępca wójta Krzysztof Rym, przewodniczący Rady Gminy Sebastian Nowaczkiewicz i Grzegorz Toporek – dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Nowinach. Przedszkolną Radę Rodziców reprezentowali: przewodniczący Mikołaj Wojdyła oraz Kamila Zatorska i Ewa Kopolovets.

Wszystkie panie uczące w przedszkolu zostały przez dzieci zaczarowane i zamienione w małe dziewczynki. Każda z nich musiała wykonać określone zadanie, za które w nagrodę otrzymywała order uśmiechu. I tak dyrektor Alina Banasik musiała zaśpiewać piosenkę. Wybrała „Na polanie w lesie chodzi sobie jesień…” Z-ca dyrektor przedszkola Urszula Wierzbicka recytowała wiersz „Pan Hilary”. Anna Kucypera i Anna Oszust musiały namalować z zawiązanymi oczami dom i jabłoń. Agata Strzeszkowska miała test z pamięci. Musiała zapamiętać imiona dzieci, a potem jej powtórzyć. Bożena Tamborska z zawiązanymi oczami odgadywała imię dziecka ze swojej grupy. Zadanie dostali także goście uroczystości, którzy odpowiadali na zagadki. Na zakończenie wszystkie zaczarowane osoby musiały wypić sok z cytryny bez grymasu twarzy.

Całą czarodziejską uroczystość przygotowały Ilona Pręndota i Grażyna Przeorska.

- Dzień edukacji jest raz w roku. Na nas postawiono bardzo ważne zadanie, bo „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Dziękuję za to, że jesteście świadome tego, co dla dzieci jest najważniejsze, a do tego tworzycie zgrany zespół. Życzę wam cierpliwości i tego, co potszeptuje wam serce – mówiła do swoich pracowników dyrektor przedszkola Alina Banasik.

Wójt Stanisław Barycki dziękował za pracę przedszkola, życzył zadowolenia dzieci i rodziców. – Niech dzieci czują się u was jak w drugim domu. Życzę satysfakcji i uśmiechu – mówił wójt Stanisław Barycki. Nagrody Wójta Gminy otrzymały: Alina Banasik, Edyta Wójtowicz oraz Izabela Petelicka.

Przewodniczący Rady Gminy Sebastian Nowaczkiewicz złożył życzenia nauczycielom w imieniu swoim i radnych. – Życzę satysfakcji z każdego wychowanka i z pracy, którą wykonujecie – mówił Sebastian Nowaczkiewicz.

Po uroczystości otworzono mini plac zabaw na terenie przedszkola. Na razie zakupiono trzy urządzenia, które w kwocie 2300 zł dofinansowała Rada Rodziców, a reszta pochodziła z budżetu przedszkola. Dzieci same ochrzciły nowe „zabawki”. Tak więc na placu zabaw pojawił się Spychcio, Ciuchcio i Błękitny Obłok. – Na tym rozbudowa placu zabaw się nie kończy. Sukcesywnie dokupimy kolejne urządzenia – zapowiedziała dyrektor Alina Banasik.

pie

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet