Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 kwietnia 2020   |   Imieniny: Michał, Makary

Aktualności

 

 

PRÓBNA EWAKUACJA

23-10-2013

 

We wtorek 22 października 2013 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyła się ewakuacja uczniów i wszystkich pracowników placówki. Pod budynek szkoły podjechał wóz strażacki, a ze świetlicy szkolnej wydobywał się dym.

 

Na szczęście były to tylko ćwiczenia przygotowujące nauczycieli i uczniów do akcji pożarowej. Scenariusz ćwiczeń zakładał wybuch pożaru na terenie szkoły. Po zauważeniu ognia i dość dużego zadymienia osoby znajdujące się w szkole usłyszały dźwięk alarmowy  oraz słowne komunikaty dotyczące pożaru i konieczności ewakuacji. W tym samym czasie informacja o pożarze została przekazana telefonicznie do straży pożarnej. Ewakuacja uczniów przebiegła bardzo sprawnie, to zasługa pracowników szkoły, ale w znacznej mierze także dzieci, które mimo dużego zagrożenia i wzrastającego napięcia nie wpadły w panikę  i zachowując zimną krew sprawnie opuszczały budynek szkoły. Po wyprowadzeniu  dzieci z budynku  opiekunowie i pracownicy szkoły  zdali raport społecznemu inspektorowi pracy pani Agnieszce Wypych. W trwającej 2 minuty ewakuacji brało udział 56 uczniów z klas IV –VI i 58 przedszkolaków z 3 oddziałów przedszkolnych. Skorzystano z dwóch dróg ewakuacyjnych. Ewakuację nadzorowali: Komendant Główny OSP w Sitkówce-Nowinach – pan Jerzy Kurek, Marcin Wojcieszyński i Zbigniew Zawadzki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Murowanej. Po ewakuacji sprawdzono budynek szkoły pod względem pełnej ewakuacji ludzi z budynku i zlikwidowano źródło zagrożenia.
Strażacy ocenili, że akcja przebiegła zadowalająco. Uczniowie również nie mieli powodów do narzekań, bo dzięki ćwiczeniom mieli dłuższą przerwę w zajęciach lekcyjnych, mogli obejrzeć wóz strażacki i profesjonalny sprzęt do ratownictwa medycznego.
Ewakuacja polega na sprawnym i zorganizowanym przemieszczeniu ludzi z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, w miejsce dla nich bezpieczne. W przypadku szkół i przedszkoli jest to szczególnie ważna sprawa, dlatego w naszej szkole takie ćwiczenia ewakuacyjne z udziałem dzieci, pracowników pedagogicznych i obsługi szkoły organizowane są cyklicznie i choć przeprowadzona ewakuacja wypadła bardzo dobrze, mam nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych w tym dniu umiejętności.- podkreśla Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach – pan Tomasz Gruszczyński.
Przypomnijmy, że przeprowadzanie tego rodzaju ćwiczeń służy przede wszystkim podwyższeniu bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły, sprawdzeniu znajomości planu ewakuacyjnego oraz wyciągnięciu cennych wniosków dotyczących bezpieczeństwa. – zwrócił uwagę obecny również na ćwiczeniach Specjalista do spraw obronnych i OC Urzędu Gminy pan Ireneusz Koszarecki.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 986 hPa
Wiatr: 5 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet