Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 23 stycznia 2020   |   Imieniny: Klemens, Rajmund

Aktualności

 

 

WIZYTA W TVP KIELCE I RADIU

18-10-2013

 

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w dniu 18 października panie Sylwia Kaczmarczyk i Karolina Lach zorganizowały wyjazd dla klas II i III w celu poznania ciekawych zawodów. Wycieczkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Kielcach.

 

Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w radiu  „od środka” czyli po drugiej stronie mikrofonu. Mieli okazję również poznać dziennikarzy radiowych, których słyszeli tylko z rozgłośni m.in. panią Lucynę Bukato, Marcina Przemirskiego i innych. Dużą atrakcją była wystawa odbiorników radiowych z XX wieku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądały pierwsze radia, magnetofony szpulowe oraz dziś już niespotykane adaptery czyli gramofony. Wychowawczyni klasy III- p. M. Tomaszewska stanęła po drugiej stronie mikrofonu i pozdrawiała uczniów, którzy znajdowali się w pomieszczeniu reżyserskim. Dzieci chętnie słuchały pani Lucyny , która dokładnie wyjaśniała, na czym polega praca dziennikarza radiowego, lektora, reżysera audycji radiowych.

 

Trafiliśmy na moment nagrywania audycji „na żywo” i prowadząca ją pani przywitała nas serdecznie, co oczywiście natychmiast trafiło w eter. Na zakończenie wizyty zebraliśmy się w sali przesłuchań, gdzie pani Lucyna wręczyła wszystkim dzieciom oraz opiekunom pamiątkowe „smycze” z Logo Rozgłośni Radia Kielce. Za wszystko serdecznie dziękujemy pracownikom Rozgłośni, a w szczególności Pani Lucynie ,która pełniła rolę przewodnika. Być może wśród naszych uczniów znajdują się przyszli pracownicy Polskiego Radia czego im oraz sobie życzymy.

 

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Oddziale Telewizji Polskiej w Kielcach. Uczniowie zapoznali się z pracą m.in. dziennikarza telewizyjnego, operatora dźwięku, kamery, realizatora, montażysty, charakteryzatora, prezentera telewizyjnego. Zobaczyli oni profesjonalny sprzęt, który do tej pory widzieli tylko w telewizji: kamery, pulpit realizatorski, mikrofony. Dziennikarz opowiedział jak gromadzone są materiały do poszczególnych rodzajów programów, a następnie montowane i przekazywane widzom.

Wizyta w rozgłośni i oddziale telewizji polskiej bardzo się dzieciom podobała. Cieszą się, że mogli zobaczyć to, co na co dzień jest niedostępne. Teraz już wiedzą, że program radiowy i telewizyjny, to nie tylko głos, który słyszymy na antenie i obraz, który widzimy. Audycję i program telewizyjny tworzy bowiem zespół ludzi, którzy wspólnie pracują na sukces.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. Powitał nas pan kierownik Wojciech Moskwa, który 2 tygodnie wczesnej był w naszej szkole i przeprowadził z dziećmi klas I-III pogadankę na temat pracy swojej, swoich pracowników, a także wolontariuszy. Uczniowie przekazali smycze, obroże, a także wykładziny dla zwierząt. Następnie wolontariuszka oprowadziła uczniów po boksach z psami. Opowiedziała wiele ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. Zobaczyły one jak wygląda życie zwierząt na co dzień. Śmiało możemy stwierdzić, że dzisiejszy dzień obfitował w wiele wrażeń, które dzieciaki na długo zapamiętają.

 

Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały panie organizatorki Karolina Lach i Sylwia Kaczmarczyk oraz wychowawczynie klasy II- pani Katarzyna Dąbrowska, a klasy III- pani Maria Tomaszewska.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: -1 °C
Ciśn.: 999 hPa
Wiatr: 4 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet