Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 kwietnia 2020   |   Imieniny: Michał, Makary

Aktualności

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W BOLECHOWICACH

11-10-2013

 

W dniu 11 października 2013 r. dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bolechowicach zaprezentowały się podczas uroczystości z okazji „Pasowania na przedszkolaka ”.

 

Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Najmłodsze dzieci, oraz nowo przyjęte przedszkolaki ze starszych grup pierwszy raz wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością i swoimi rodzicami. Gościem honorowym był Gospodarz Gminy Sitkówka-Nowiny, pan Stanisław Barycki. Ceremonia rozpoczęła się od montażu słowno-muzycznego. Od pierwszego dnia pobytu wychowawczynie: Ewa Krzysztofek, Monika Osuch, Kinga Kupis, Aneta Gruszczyńska poczyniły wiele starań aby pokonać stres i zapobiec negatywnym, przeżyciom dziecka przy przekraczaniu progu przedszkola.

 3-latki w strojach krasnoludków pięknie prezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Dzieci 4- letnie śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze, zamieniając się w prawdziwych artystów. Grupa najstarsza 5 i 6 latków wykonała piękny taniec do utworu Michałą Lorenza „Taniec Elemy”. Dzieci były bardzo przejęte, ale poradziły sobie doskonale, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rodzice maluchów z dumą obserwowali swoje pociechy, a występy cieszyły i wzruszały.

       Punktem kulminacyjnym tej jakże ważnej uroczystości był akt pasowania, którego po skończonej części artystycznej dokonał Pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński, a Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Pan Stanisław Barycki wręczał pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

W tym dniu z okazji Dnia Nauczyciela Nagrodę Dyrektora otrzymały wyżej wymienione nauczycielki z oddziałów przedszkolnych za włożony trud w wychowanie najmłodszego pokolenia.

Cały ten czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Uroczystość ta, na pewno, na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków, ich rodziców i zaproszonych gości.

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 986 hPa
Wiatr: 5 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet