Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: niedziela 31 maja 2020   |   Imieniny: Aniela, Petronela

Aktualności

 

 

PIERWSZY SUKCES ZAWODNIKÓW SEKCJI PŁYWACKIEJ DZIAŁAJĄCEJ NA PŁYWALNI „PERŁA”

15-10-2013

 

Weronika Jaworska, Maciej Syska, Marcelina Syska, Małgosia Kamińska i Weronika Molenda - zawodniczki i zawodnicy sekcji pływackiej „Perła” z Nowin stanęli na podium VII Mistrzostw Polski „Family Cup”, które 13 października 2013 roku rozegrano na basenie sportowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. To pierwszy w historii sukces podopiecznych trenera Przemysława Giełżeckiego, który od wiosny br. prowadzi sekcję pływacką na „Perle”.

 

W dniu 13 października 2013 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, na basenie sportowym, odbyły się VII Mistrzostwa Polski „Family Cup”, w których po raz pierwszy w historii, pływalnia Perła miała swoją oficjalną reprezentację.  Do Ostrowca Świętokrzyskiego wyjechało ośmiu zawodników, dziewcząt i chłopców, trenujących na pływalni „Perła” w składzie: Weronika Jaworska, Marcelina Syska, Alicja Sierpińska, Weronika Molenda, Małgorzata Kamińska oraz chłopcy: Łukasz Moskwa, Jakub Picheta, Maciej Syska. Podczas zawodów, nad zawodnikami czuwał opiekun Przemysław Giełżecki, który na  co dzień jest instruktorem w sekcji pływackiej „Perła”. Impreza odbywała się na typowym sportowym basenie, gdzie zawodnicy mogli poczuć atmosferę wielkich zawodów pływackich i prawdziwej sportowej rywalizacji.

Wszyscy zgłoszeni startowali na dystansie 25 metrów, z podziałem na kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców. Pierwsza na starcie stanęła Weronika Jaworska, która jak się okazało zdeklasowała swoje rywalki, czyli dziewczynki z rocznika 2005. Kolejne starty przyniosły zwycięstwo Macieja Syski i miejsca na podium dla Marceliny Syski, Małgosi Kamińskiej i Weroniki Molendy.  Pozostali zaprezentowali się na bardzo dobrym poziomie sportowym i zdobyli potrzebne doświadczenie do dalszej kariery sportowej. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim młodym zawodnikom należą się gratulacje za bardzo dobre wyniki sportowe.

Sekcja pływacka działa od wiosny bieżącego roku i liczy kilkanaście dzieci, systematycznie trenujących pływanie, pod czujnym okiem Przemysława Giełżeckiego. W związku z nowym rokiem szkolnym, ogłaszamy nabór dzieci chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportu. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt na pływalni, lub telefonicznie 413465260.

Jacek Kania

Zdjęcia: Przemysław Giełżecki

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet