Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: niedziela 18 kwietnia 2021   |   Imieniny: Bogusława, Alicja

Aktualności

 

 

UCZEŃ - BEZPIECZNY UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO

24-09-2013

 

23 września 2013 r. Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach gościła policjanta aspiranta sztabowego Tomasza Królaka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Spotkanie, w którym wzięło udział blisko 200 uczniów z klas 1–3, dotyczyło zagadnień związanych z zagrożeniami i bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

 

Na sali gimnastycznej policjant „drogówki” wyświetlał slajdy, przedstawiał filmy edukacyjne, a następnie omawiał z dziećmi różne przypadki zagrożeń w ruchu drogowym. Uczniowie z zaciekawieniem brali udział w pokazach i zabawach ruchowych, podczas których dowiedzieli się  m.in. że samochód nie zatrzyma się w miejscu, gdy nagle wkroczymy na jezdnię; w sytuacji, gdy nie zapniemy pasów bezpieczeństwa, możemy wypaść z pojazdu; że powinniśmy mieć „wyćwiczoną szyję”, ponieważ zanim przejdziemy na drugą stronę ulicy musimy dokładnie kilka razy się rozejrzeć; w końcu czy warto nosić odblaski. Informacji było mnóstwo, od tych codziennych zwykłych, aczkolwiek bardzo ważnych czynności, aż po te skomplikowane, gdzie wkraczamy w świat dorosłych, który ciężko zrozumieć dzieciom. Była również zabawa w kolorowe sygnalizatory, a także nauka rymowanego wierszyka o bezpieczeństwie. Dzieci ze spotkania wyszły nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także pełne wiedzy.

Organizatorami spotkania byli opiekunowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa Adriana Tarach, Edyta Szwed i Justyna Golmento – Bobrowska, którzy poprzez szereg działań jakie podejmują w szkole dbają o bezpieczeństwo dzieci.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet