Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA ODMIENIONA

06-10-2013

 

„Choć wakacje już za nami, my się nadal uśmiechamy. Choć beztroski nadszedł kres, to i tak przyjemnie jest” – mówiły dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej w Nowinach. 3 października 2013 r. wyremontowana, odświeżona i odnowiona świetlica otworzyła swoje podwoje dla dzieci i młodzieży po miesięcznej przerwie.

 

Świetlica Środowiskowa w Nowinach, która obecnie podlega pod Gminny Ośrodek Kultury „Perła”, była remontowana przez cały wrzesień. Pomieszczenie, które znajduje si vis a vis szkoły podstawowej w pawilonach przy ul. Białe Zagłębie zmieniło się nie do poznania. Wymieniono okna i wprawiono drzwi do pomieszczenia socjalnego. W oknach zawisły vertikale. Zamontowano wentylator elektryczny, pomalowano i odnowiono wnętrza. Wreszcie na dwóch najdłuższych przeciwległych ścianach pojawiła się zabudowa meblowa w ciekawej seledynowej kolorystyce. Teraz niezliczona liczba szafek i półek jest w stanie pomieścić wszystkie szpargały niezbędne do pracy świetlicy. Na ścianie zawisł także duży, płaski telewizor.

Świetlica Środowiskowa w Nowinach została utworzona w 2004 roku i podlegała pod Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wychowawcy świetlicy – Joanna Plutka, Magdalena Świąder i Klaudia Zawadzka - zajmują się codziennie grupą 20 – 40 dzieci, które w świetlicy mogą pożytecznie spędzić czas i odrobić lekcje.

Dzieci i wychowawcy świetlicy wdzięczni za wyremontowanie obiektu zaprosili 3 października wiele osób. Byli m.in. wójt Stanisław Barycki, zastępca wójta Krzysztof Rym, sekretarz gminy Izabela Dziewięcka, skarbnik gminy Joanna Młynarczyk – Kusińska, radne - Elżbieta Antoniak, Zofia Duchniak, Krystyna Janiec i Wiesława Janus. Na otwarcie odmienionego obiektu przybyli także: Anita Dziwoń – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, kierownik GOPS Ewa Kopolovets, dyrektor Schroniska  „Ventus” Adam Głogowski, dyrektor ZOSiP Grzegorz Toporek i Ewa Supierz - główna księgowa GOK "Perła".

Jak poinformował dyrektor GOK „Perła” Jacek Kania remont obiektu kosztował  16,5 tys. zł.

– Koszty mogły być zdecydowanie wyższe, ale nie wzrosły dzięki pracownikom Krytej Pływalni „Perła”. To oni wykonali większość prac i trzeba przyznać, że z ogromną starannością. Bardzo im za to dziękuję – mówił dyrektor Jacek Kania. – Dodam, że świetlica zaprasza wszystkie dzieci i jest dla nich otwarta.

Pieniądze na remont obiektu wygospodarowała Anita Dziwoń z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wójt Stanisław Barycki wspominał swoje odwiedziny w świetlicy przy okazji wielu uroczystości.

– Zaczynaliście od skromnych warunków, ale nawet wtedy u was zawsze było kolorowo od prac plastycznych wychowanków. Wiele razy zastanawialiśmy się, czy waszego obiektu nie rozbudować? Uznaliśmy, że warto poczekać na realizację Centrum Kultury i Sportu, a potem kolejnego budynku na działce po przedszkolu. To będzie w przyszłości. Obecna poprawa waszych warunków to dla nas powód do satysfakcji. Życzę wam miłego spędzania czasu pozalekcyjnego w świetlicy. Wiem, że to miejsce cieszy się wśród was dużym powodzeniem i niech tak pozostanie – mówił wójt Stanisław Barycki.

Radna Krystyna Janiec zauważyła, że dzięki dzieciom ta świetlica żyje radością i zadowoleniem. – Wasze panie pomagają wam w odrabianiu lekcji, interesują się waszymi postępami w nauce – mówiła Krystyna Janiec.

Radna Elżbieta Antoniak zwróciła się do wychowawczyń: - Pomagajcie im tak jak to robiłyście dotychczas.  Kierownik GOPS Ewa Kopolovets uznała za największą wartość rodzinną atmosferę, którą wychowawczyniom udało się stworzyć w świetlicy.

Dzieci dziękowały wszystkim za pomoc w remoncie świetlicy, ale szczególnie uhonorowały: wójta Stanisława Baryckiego, Anitę Dziwoń i dyrektora Jacka Kania, którzy otrzymali zdjęcie dzieci trzymających kartki układające się w hasło „DZIĘKUJEMY”.

- Całe przedsięwzięcie zostało wykonane po to, by dzieci czuły się dobrze w świetlicy i chyba to się udało – podsumowała wychowawczyni Magdalena Świąder.

pie

 

WIERSZ O WYREMONTOWANEJ ŚWIETLICY

 

Choć wakacje już za nami

My się nadal uśmiechamy.

Choć beztroski nadszedł kres

To i tak przyjemnie jest.

Mamy bowiem coś nowego,

Coś fajnego i ładnego!

Nasze miejsce dobrze znane,

Dobrze znane i lubiane

Teraz jest zupełnie inne

Kolorowe i przyjemne.

Bardzo cieszy nas ta zmiana:

Okna, meble, ich wymiana.

Jak jest teraz? Pięknie mamy!

Efekt pracy podziwiamy,

Dziękujemy, doceniamy,

O to wszystko też zadbamy!

By służyło jak najdłużej,

By przetrwało wszystkie burze.

Jest to bowiem miejsce dla młodzieży i dzieci,

By mogły się tu odnaleźć wśród życiowych zamieci,

By mogły odpocząć, wolny czas zająć,

Lekcje odrabiając, rysując, czy grając.

Dlatego tym bardziej jest nam miło,

Że tak pięknie się tutaj zrobiło.

 

Dzieci i wychowawczynie

Świetlicy Środowiskowej w Nowinach

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet