Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 29 listopada 2023   |   Imieniny: Błażej, Saturnin

Aktualności

 

 

Mnóstwo atrakcji i zero nudy – tak wyglądały wakacje w gminie Sitkówka-Nowiny

23-08-2016

 

Wakacje w województwie świętokrzyskim powoli dobiegają końca. O to, aby były to wyjątkowe dwa miesiące dla dzieci spędzających ten czas na terenie gminy Sitkówka-Nowiny, zadbali: Stowarzyszenie „Między Rajem a Piekłem” wraz z samorządem gminy Sitkówka-Nowiny oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury „Perła” w Nowinach. 20 sierpnia, na placu przy świetlicy w Szewcach podsumowano jeden z największych projektów wakacyjnych pn. „Wakacje z Pasją”.

 

„Wakacje z Pasją” organizowane przez Stowarzyszenie „Między Rajem a Piekłem” przy współpracy i dofinansowaniu pozyskanemu z Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny to półkolonie dla dzieci z terenu gminy Sitkówka-Nowiny, a także cykl niesamowitych zajęć i warsztatów, które z każdym rokiem przyciągają coraz większą liczbę uczestników. – W tym roku lista chętnych osób przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – przyznała Kornelia Bem-Kozieł, prezes Stowarzyszenia „Między Rajem a Piekłem”. – Chęć do udziału w „Wakacjach z Pasją” wyraziło ponad 170 uczestników. Zorganizowaliśmy dwa turnusy półkolonii z wyżywieniem i warsztatami dla dzieci. Podzieliliśmy je na różne bloki tematyczne. Były warsztaty plastyczne, kulinarne, sportowe, łucznicze i jeździeckie, które cieszyły się największą popularnością. Dzięki dobrej współpracy z władzami gminy Sitkówka-Nowiny na tegoroczne „Wakacje z Pasją” udało nam się pozyskać dofinansowanie z Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny, za co na ręce władz gminy składamy serdeczne podziękowania w imieniu dzieci i rodziców – poinformowała prezes Kornelia Bem-Kozieł. – Tegoroczne zajęcia odbywały się nie tylko w Szewcach, ale także w Bolechowicach, Kowali i Nowinach. Warsztatami objęliśmy dzieci i młodzież praktycznie z całej gminy – dodała.

– Stowarzyszenie „Między Rajem a Piekłem” napisało bardzo dobry projekt, dzięki czemu mogliśmy dofinansować „Wakacje z Pasją” kwotą blisko 40 tysięcy złotych, a ponad 170 młodych ludzi mogło ciekawie i z prawdziwą pasją spędzić tegoroczne wakacje  – powiedział wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, składając serdeczne podziękowania za inicjatywę „Wakacji z Pasją” na ręce prezes Kornelii Bem-Kozieł. Do podziękowań w imieniu Rady Gminy Sitkówka-Nowiny podczas uroczystego zakończenie „Wakacji z Pasją” dołączyła także Przewodnicząca Rady Zofia Duchniak. – Inicjatywę pomocy w zagospodarowaniu dzieciom czasu wolnego podczas wakacji podjęliśmy właściwie od momentu, kiedy tylko padł pomysł ze strony Stowarzyszenia. Jesteśmy wdzięczni organizatorom, że zapewniając dzieciom fachową opiekę wakacje przebiegły bezpiecznie i zapewne bez nudy. Z całą pewnością wielu uczestników znalazło tu swoją pasję, a liczne warsztaty wiele wniosły w rozwój naszych dzieci – mówiła Przewodnicząca Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Zofia Duchniak, która była pod wrażeniem organizacji przedsięwzięcia.

A na nudę podczas półkolonii wakacyjnych z całą pewnością nikt nie narzekał. – Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi. Mnie najbardziej podobały się zajęcia z jeździectwa. Nauczyliśmy się jeździć konno, karmić i czyścić konie, prowadzać je. Będę kontynuowała naukę jazdy konnej od września – zapewniła jedna z młodych uczestniczek warsztatów. Nie tylko ona zaraziła się prawdziwą pasją do koni. Byli i tacy, których wprost ujęło łucznictwo prowadzone na terenie Klubu Sportowego Stella pod okiem dwukrotnego olimpijczyka, mieszkańca Gminy Sitkówka-Nowiny, Rafała Dobrowolskiego. – Jestem pod wrażeniem młodych ludzi, którzy wykazali się wielkim talentem. Wśród moich podopiecznych widać było prawdziwe perełki. Jestem w stałym kontakcie z ich rodzicami i mam nadzieję, że większość z nich rozpocznie od nowego roku szkolnego swoją wielką przygodę z łucznictwem w profesjonalnym Klubie Sportowym Stella Kielce – mówił olimpijczyk Rafał Dobrowolski, który „Wakacje z Pasją” ocenił także z punktu widzenia rodzica. – To doskonały pomysł. Dzieci w grupie lepiej się rozwijają, a my rodzice możemy być spokojni, że w czasie wakacji są pod profesjonalną opieką – zaznaczył Rafał Dobrowolski.

„Wakacje z Pasją” każdego roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jak zapowiedziano, będą one kontynuowane w kolejnych latach. – W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy również „Ferie z Pasją”, które także cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, w przyszłym roku będziemy kontynuować naszą wakacyjną ideę. Pokusimy się nawet o poszerzenie oferty i zorganizowanie czterech turnusów półkolonii dla dzieci – poinformowała prezes Kornelia Bem-Kozieł, a wójt Sebastian Nowaczkiewicz zapewnił wsparcie tej idei. – Takie inicjatywy trzeba i warto wspierać. Rodzice często borykają się z problemem zapewnienia opieki dzieciom podczas okresu wakacyjnego. My, jako gmina, staramy się wyjść ich problemom naprzeciw. Nie tylko stowarzyszenie zapewniło bogatą ofertę wakacyjną. Samorząd naszej gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Perła” w Nowinach oraz podległymi mu placówkami również zaoferował bogaty program wakacyjnych zajęć skierowany do dzieci i młodzieży z terenu gminy Sitkówka-Nowiny, które podczas wakacji pozostają w miejscu swojego zamieszkania. Były wycieczki i rajdy krajoznawcze, turnieje sportowe, konkursy z nagrodami, wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczno-techniczne, artystyczne, literacko-teatralne, fotograficzne, muzyczne, zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, ćwiczenia i zabawy z zakresu arteterapii, socjoterapii oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne na basenie „Perła”, a Klub „Miniaturka” po raz pierwszy zapewnił całodniową opiekę dla dzieci. Tak bogatą ofertą wakacyjną może pochwalić się niewiele samorządów. U nas z całą pewnością na nudę w czasie wakacji nikt nie narzekał – podsumował wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Podczas uroczystego zakończenia „Wakacji z Pasją” odbył się piknik dla dzieci i ich rodziców. Uczestnikom półkolonii wręczono pamiątkowe upominki przekazane przez prezes Stowarzyszenia „Między Rajem a Piekłem” Kornelię Bem-Kozieł, wójta Gminy Sitkówka-Nowiny Sebastiana Nowaczkiewicza oraz Przewodniczącą Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Zofię Duchniak. Wszystkich zaproszono również na pyszny poczęstunek.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet