Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 29 listopada 2023   |   Imieniny: Błażej, Saturnin

Aktualności

 

 

Droga w Zagrodach oddana do użytku

17-08-2016

 

Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski wraz z wójtem gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastianem Nowaczkiewiczem wspólnie otwierali kolejną wyremontowaną drogę na terenie gminy. Budowa drogi w Zagrodach wraz z chodnikami i parkingami kosztowała blisko 587 tysięcy złotych i w połowie uzyskała rządowe dofinansowanie.

 

Mieszkańcy miejscowości Zagrody już mogą cieszyć się nowymi drogami i chodnikami na swoim osiedlu. Już zakończyły się prace związane z inwestycją, na którą władze gminy Sitkówka-Nowiny pozyskały rządowe dofinansowanie. Warto przypomnieć, że zadanie pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych, chodników i parkingów w miejscowości Zagrody – działki nr ewid. 398/85, 398/94, 398/92, 398/53, 398/54, 398/57, Gmina Sitkówka-Nowiny, woj. świętokrzyskie – odcinki F-I, B-E, C-L, D-H, J-D”, zakwalifikowane zostało do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Uroczystego otwarcia drogi w Zagrodach dokonano 17 sierpnia. Wstęgę przecinali: Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, zastępca wójta Łukasz Barwinek, Przewodnicząca Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Zofia Duchniak, radny Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Eugeniusz Czerwiak, kierownik referatu Infrastruktury, Inwestycji, Nieruchomości i Ochrony Środowiska Andrzej Waśko, z ramienia wykonawcy Artur Piwowar właściciel Zakładu Budowlano-Drogowy „DUKT” oraz dyrektor Rafał Markiewicz, a także Edward Białobrzeski dyrektor Przedsiębiorstwa Inwestycji i Budownictwa w Kielcach pełniącego funkcję nadzoru inwestorskiego nad inwestycją. W otwarciu drogi uczestniczył także radny Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Artur Podczasiak, pracownicy Urzędu Gminy oraz Wojciech Płaza inspektor z ramienia Przedsiębiorstwa Inwestycji i Budownictwa w Kielcach.

– Jest to już kolejna inwestycja realizowana na terenie naszej gminy dofinansowana w połowie z pieniędzy rządowych. Zadanie objęło przebudowę ponad 767 metrów dróg gminnych z nawierzchnią asfaltową i obustronnymi chodnikami dla pieszych z kostki betonowej w miejscowości Zgórsko, w tym ul. Leszczynową, Jagodową, Borówkową i Poziomkową oraz drogę zlokalizowaną na działce o numerze ewidencyjnym 398/57, jest to połączenie z drogą gminną prowadzącą do drogi powiatowej w Nowinach i do Trzcianek – poinformował wójt Sebastian Nowaczkiewicz, który podczas uroczystego otwarcia i symbolicznego przecięcia wstęgi w imieniu mieszkańców złożył podziękowania na ręce wicewojewody świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego za przyznanie środków na dofinansowanie inwestycji. – Dziękujemy za wsparcie inwestycji i prosimy o przekazanie podziękowań Wojewodzie Świętokrzyskiemu Agacie Wojtyszek. To była dla nas bardzo ważna inwestycja – podkreślał wójt Nowaczkiewicz, składając jednocześnie podziękowania wykonawcy inwestycji, którym był Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Artur Piwowar. – Dziękuję za dobrą współpracę i zakończenie robót z miesięcznym wyprzedzeniem – dziękował wójt Sebastian Nowaczkiewicz. Pod wrażeniem wykonania inwestycji był Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski. – Dobrze, że łącząc siły różnego szczebla administracji można wspólnie zrealizować zadania, które zdecydowanie ułatwią życie mieszkańców – podkreślał wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Za nową drogę podziękowania złożyła także Przewodnicząca Rady Gminy Sitkówka-Nowiny wraz z obecnymi podczas uroczystego otwarcia radnymi: Eugeniuszem Czerwiakiem oraz Arturem Podczasiakiem. – Ogromnie cieszymy się z przeprowadzenia tak ważnej inwestycji. Teraz mieszkańcy będą mogli bezpiecznie się tędy poruszać – mówiła Zofia Duchniak, Przewodnicząca Rady Gminy Sitkówka-Nowiny.

W ramach zadania przebudowano konstrukcję jezdni i wykonano nawierzchnię bitumiczną. Dostosowane zostały parametry geometryczne odcinków dróg do istniejącego pasa drogowego. Wybudowano zjazdy indywidualne i ciągi piesze w granicach pasa drogowego. Droga została także częściowo odwodniona. Wykonawcą generalnym zadania był Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT”. Inwestycja została wykonana przed zakładanym terminem, który przewidziano na wrzesień bieżącego roku.

Jak podkreślano podczas przekazania do użytku nowej drogi, dzięki realizacji tej inwestycji w Zagrodach zdecydowanie poprawiły się nie tylko warunki ruchu, ale przede wszystkim wzrósł wskaźnik bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet