Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

WIENIEC „SZEWCZANEK” ZOSTAŁ WYRÓŻNIONY NA DOŻYNKACH WOJEWÓDZKICH W BOGORII

12-09-2013

 

Wieniec dożynkowy wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szewcach – Zawadzie zdobył wyróżnienie na Dożynkach Wojewódzkich, które 8 września 2013 r. odbyły się w Bogorii.

 

Przypomnijmy, że wieniec „Szewczanek” zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy najpierw podczas Dożynek Gminnych w Szewcach, a potem podczas Dożynek Powiatowych w Morawicy. Podczas Dożynek Wojewódzkich w Tokarni reprezentował nie tylko gminę Sitkówka – Nowiny, ale także Powiat Kielecki. Najpierw wieniec został poświęcony podczas uroczystej msza świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii. Potem w korowodzie dożynkowym wieniec przeniesiono na teren Kompleksu Sportowo Rekreacyjnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bogorii. Tam wieniec był ośpiewany przez zespół „Szewczanki” przy akompaniamencie Feliksa Korbana i oceniony przez jury, które przyznało mu wyróżnienie. Zwyciężył wieniec z powiatu pińczowskiego.

Razem z zespołem „Szewczanki” na dożynki wojewódzki pojechał wójt gminy Sitkówka – Nowiny Stanisław Barycki, przewodniczący Rady Gminy Sebastian Nowaczkiewicz, radni i strażacy z OSP Szewce – Zawada.

Organizatorami Dożynek Wojewódzkich byli:  Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, Starosta Staszowski i Wójt Gminy Bogoria.

pie

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet