Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 maja 2020   |   Imieniny: Karol, Ferdynand

Aktualności

 

 

Prymicje ks. Mateusza Jędrochy

13-06-2016

 

12 czerwca w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach odbyła się Msza Święta Prymicyjna księdza Mateusza Jędrochy. Sakrament święceń kapłańskich przyjął on 28 maja w bazylice katedralnej w Kielcach z rąk biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po sześciu latach przygotowań w seminarium, święcenia to jedna z najważniejszych chwil dla każdego młodego Diakona.

 

Dwa tygodnie po przyjęciu sakramentu święceń przez młodego Diakona odbyło się równie ważne wydarzenie – Msza Święta Prymicyjna księdza Mateusza Jędrochy. Niezwykłą uroczystość poprzedziła procesja z domu rodzinnego, w którym miał miejsce obrzęd błogosławieństwa księdza Mateusza przez Rodziców. W uroczystej procesji do parafialnego Kościoła w Nowinach księdzu Prymicjantowi towarzyszyli Rodzice, rodzina, Kapłani, Służba Liturgiczna Ołtarza, władze gminy Sitkówka-Nowiny w osobach wójta Sebastiana Nowaczkiewicza i jego zastępcy Łukasza Barwinka, a także mieszkańcy parafii, Gminna Orkiestra Dęta i Chór Nowina.

Na pierwszej sprawowanej przez księdza Mateusza Jędrochę Najświętszej Eucharystii licznie zgromadzili się wierni parafianie, którym na zakończenie Mszy Świętej ks. Mateusz udzielił Bożego Błogosławieństwa. Msza Święta Dziękczynna za dar kapłaństwa księdza Mateusza była jednocześnie prośbą o błogosławieństwo Boże dla Niego. Nowemu kapłanowi życzymy, by każdego dnia coraz gorliwiej i z jeszcze większym zapałem podejmował zadania, które staną na drodze jego posługi.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet