Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

Wędkarski Dzień Dziecka

06-06-2016

 

5 czerwca, po raz pierwszy w historii młodzi wędkarze walczyli o Puchar Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny. Zawody wędkarskie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka odbyły się w kamieniołomie "Zgórsko".

 

W szranki o Puchar Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny stanęło 24 młodych wędkarzy. Zawody rozpoczęły się punktualnie o 8 rano w malowniczym kamieniołomie, od lat znajdującym się pod opieką Towarzystwa Wędkarskiego „Nowiny". – Zawody wędkarskie dla dzieci zainicjował Klub Radnych Wspólne Dobro już trzy lata temu. W tym roku po raz pierwszy odbywają się one w takiej formie. Postanowiliśmy połączyć wędkowanie z możliwością zawalczenia o Puchar Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny. Zabawa zostałą zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Dla najlepszych ufundowaliśmy puchary i cenne nagrody – poinformował zastępca wójta gminy Sitkówka-Nowiny, Łukasz Barwinek.
W organizację wędkarskich zawodów z okazji Dnia Dziecka włączyło się Towarzystwo Wędkarskie „Nowiny”, od lat opiekujące się zbiornikiem wodnym w „Zgórsku". A ten, jak podkreślał prezes Towarzystwa Wędkarskiego Nowiny, Mariusz Krzysztofek, jest wyjątkowy. – Wspaniały klimat, piękne widoki, cisza i spokój, a także dobre zarybienie przyciągają tu wielu miłośników wędkarstwa. Dzięki dobrej współpracy z władzami gminy, już od kilkunastu lat organizujemy tu zawody wędkarskie dla dorosłych. Po wspólnych rozmowach postanowiliśmy zorganizować zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. To doskonałą frajda dla najmłodszych, którzy mogą tu aktywnie spędzić piękny, niedzielny poranek wraz ze swoimi rodzicami – powiedział prezes Mariusz Krzysztofek, dodając, że wędkować może każdy niezależnie od wieku, a samo wędkowanie to ogromny relaks.
W zawodach mogło wziąć udział każde dziecko. – Celem naszego spotkania była przede wszystkim rodzinna inytegracja, ale też promocja wędkarstwa i oczywiście urokliwego zakątka naszej gminy, jakim jest kamieniołom w „Zgórsku". Dzieci uczą się nie tylko wędkowania, ale też zachowania nad wodą, zasad bezpieczeństwa i dbania o ekologię – podkreśla zastępca wójta. Łukasz Barwinek.
Uczestnicy zawodów zgodnie podkreślali, że tego typu imprezy powinny być organizowane częściej. – Wędkowanie daje wiele przyjemności, a dzięki takim zawodom można dodatkowo coś wygrać – mówił Artur Czarnecki z Kielc. – Wędkowanie to ogromna frajda. Można nie tylko miło spędzić czas nad wodą, ale również nauczyć się obcowania z naturą i oczywiście cierpliwości. Polecam ten sport wszystkim – dodała Dominika Przeworska z Trzcianek.
Jak się okazało, młodzi uczestnicy zawodów sztukę łowienia ryb opanowali do perfekcji. Najlepsi naprawdę mieli czym się pochwalić, a pomimo, że niektórzy uczestnicy nic nie złowili, to i tak wszyscy bez wyjątku dostali medale i upominki. Sponsorami nagród dla dzieci byli orgaznizatorzy: Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny oraz Towarzystwo Wędkarskie „Nowiny”.
Po ponad dwugodzinnych połowach okazało się, że bezkonkurencyjny jest Artur Czarnecki, który złowił 659,5 cm ryb. Zwycięzca odebrał z rąk zastępcy wójta Łukasza Barwinka oraz Przewodniczącej Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Zofii Duchniak Puchar oraz wspaniałą wędkę. Drugie miejsce zajął Robert Gruszczyński łowiąc 406 cm ryb. W nagrodę również otrzymał puchar oraz kołowrotek. Na miejscu trzecim uplasował się Filip Antoniak, zdobywając puchar i krzesełko wędkarskie za złowienie 233,5 cm ryb. Pucharem został nagrodzony także Dawid Karliński, który złowił największą rybę, a był nią trzydziestocentymetrowy leszcz. Wygranym gratulowali także radni Rady Gminy Sitkówka-Nowiny: Eugeniusz Czerwiak, Waldemar Kasprzyk, Robert Mularczyk oraz Artur Podczasiak. Opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka z SZPOZ z Nowin, Ewa Wosiek, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie z OSP w Kowali, prawdziwi mistrzowie w ratownictwie wodnym.
Trzeba podkreślić, że zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno samych uczestników, jak i ich rodziców. Na zakończenie wszystkich zaproszono na kiełbaski z grilla ufundowane przez Wytwórnie Wędlin „Szuster" Magdalena Szuster ze Zgórska. Jak zapowiedzieli organizatorzy wędkarskie zawody z okazji Dnia Dziecka na stałe wpiszą się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych w gminie.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet