Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

Nasi artyści triumfowali podczas Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego

13-05-2016

 

Wojewódzki Przegląd Artystyczny okazał się szczęśliwy dla solistki Justyny Wypych z Publicznego Gimnazjum w Nowinach oraz dla Formacji Wokalnej „Tu i Teraz”. To właśnie ci artyści zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach, a co za tym idzie otrzymali nominację do udziału w 43. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2016 oraz do Koncertu Gospodarze Gościom.

 

 

Sukces Formacji Wokalnej „Tu i Teraz”

 

I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, zdobyły dziewczęta z Zespołu Wokalnego „Tu i Teraz” z Publicznego Gimnazjum w Nowinach. Osiągnęły ogromny sukces, pokonując zespoły z województwa i tym samym zostały nominowane do udziału w 43. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2016 oraz do Koncertu Gospodarze Gościom. Ten wielki sukces istniejącego tak krótko zespołu bardzo cieszy, a był on okupiony tygodniami wielogodzinnych ciężkich prób pod kierunkiem instruktorki zespołu Alicji Lasoty. - Dziewczęta są bardzo szczęśliwe z powodu tak wielkiego osiągnięcia, które jest chlubą nie tylko dla nich, ale dla całej szkoły i środowiska – mówi instruktorka zespołu Alicja Lasota.


Justyna Wypych lzdobywczynią pierwszego miejsca


Również I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym zdobyła Justyna Wypych z Publicznego Gimnazjum w Nowinach. Podobnie jak zespół „Tu i Teraz” oprócz nagrody otrzymała także nominację do udziału w 43. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2016 oraz do Koncertu Gospodarze Gościom. Justyna przygotowywała do tego konkursu piosenki od kilku miesięcy, ćwicząc przez wiele godzin tygodniowo pod czujnym okiem instruktorki Alicji Lasoty. - Repertuar, po który sięgnęłyśmy był bardzo ambitny – przyznała instruktorka Alicja Lasota. - Justyna świetnie poradziła sobie z tą prezentacją muzyczną. To pierwszy tak znaczący sukces młodej solistki. Oby było ich jak najwięcej – dodała.

My również gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych młodych artystów.

 

Agnieszka olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet