Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

WYPOCZĘCI MUZYCY NOWIŃSKIEJ ORKIESTRY GRALI W KAJETANOWIE

10-09-2013

 

Dzieci i młodzież grające w Gminno - Szkolnej Orkiestrze Dętej „Nowiny”, po letnim wypoczynku w nadmorskim Mrzeżynie, koncertują na terenie gminy i województwa świętokrzyskiego. 8 września 2013 r. orkiestra uświetniła uroczystość w Kajetanowie związaną z odsłonięciem Pomnika Żołnierzom Września 1939 r.

 

PRACA POŁĄCZONA Z WYPOCZYNKIEM

Od 15 do 23 lipca 2013 r. Gminno – Szkolna Orkiestra Dęta z Nowin przebywała na warsztatach muzycznych w Mrzeżynie. Do dyspozycji orkiestry był ośrodek wypoczynkowy „MORS”. Uczestnicy warsztatów bardzo pracowicie spędzali czas. Oprócz codziennych prób, mieli występy w Mrzeżynie, Kołobrzegu, Trzebiatowie, Rewalu oraz Płotach. Są to przepiękne nadmorskie miejscowości, które warto było zobaczyć. W wolnych chwilach mogli wypoczywać nad morzem wygrzewając się w słoneczku lub bawiąc się w wodzie pod czujnym okiem opiekunów i ratownika. Uczestniczyli także w rejsie statkiem po Bałtyku i ognisku zorganizowanym na terenie ośrodka.

 

W INTENCJI POLEGŁYCH OBROŃCÓW OJCZYZNY

8 września 2013 r. nowińska orkiestra pod batutą kapelmistrza Józefa Janaszka uświetniła uroczystość w Kajetanowie, na terenie gminy Zagnańsk, związaną z odsłonięciem Pomnika Żołnierzom Września 1939 r.

W samo południe została odprawiona msza święta w miejscowym kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w intencji poległych za Ojczyznę, którą koncelebrowali:  ks. ppłk Witold Mach, proboszcz parafii garnizonowej w Kielcach i  ks. Leszek Struzik, proboszcz parafii w Wiśniówce.

Po mszy orkiestra, poczty sztandarowe, delegacje, zaproszeni goście i mieszkańcy przeszli na plac przy pętli w Kajetanowie, gdzie został odsłonięty i poświęcony pomnik. Podczas przemarszu pod pomnik orkiestra grała między innymi „Rozszumiały się wierzby płaczące” oraz „Marsz Czwartaków”.

Pod pomnikiem historię bitwy pod Kajetanowem przybliżył Marek Jończyk z kieleckiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Według niego była to jedna ze 150 najważniejszych bitew oręża polskiego podczas II wojny światowej. W uroczystościach wzięli udział m.in. Beaty Oczkowicz – wiceminister obrony narodowej, senator Krzysztof Słoń oraz Henryk Milcarz prezes Wodociągów Kieleckich. Pod pomnikiem orkiestra wykonała hymn państwowy. Wzięła udział w ceremoniale wojskowym, odegrała pieśń reprezentacyjną wojska polskiego „Marsz Pierwszej Brygady”, a na koniec „Wiązankę pieśni żołnierskich”.

W uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika uczestniczyła rodzina dowódcy płk. Bronisława Kowalczewskiego – wnuczka, znana dziennikarka Katarzyna Dowbor, wraz ze swoim bratem – Tomaszem Kokocińskim. Obecne były także córki -  Krystyna Kokocińska i Hanna Rytko.

Poniżej publikujemy zdjęcia orkiestry z wypoczynku w Mrzeżynie oraz z Kajetanowa

 (fot. Gminno – Szkolna Orkiestra Dęta „Nowiny”)

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet