Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

PIERWSZY BIEG ULICZNY „O NOWIŃSKIE KOMINY” i X MEMORIAŁ JANA BIEŃKOWSKIEGO

13-09-2013

 

Gminny Ośrodek Kultury „Perła”, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach oraz Kielecki Klub Lekkoatletyczny zapraszają na: Pierwszy bieg uliczny „O Nowińskie Kominy” i X Memoriał Jana Bieńkowskiego. Zawody odbędą się dnia 15 września 2013 na stadionie w Nowinach.

 

Bieg uliczny w Nowinach „O Nowińskie kominy” nawiązuje swoją nazwą do nieistniejących już pięciu kominów należących do dawnych Zakładów Cementowo-Wapienniczych, które przez lata były symbolem Nowin i gminy Sitkówka-Nowiny. Pięć kominów dało również motyw do określenia długości trasy i stąd właśnie pięciokilometrowy dystans biegu ulicznego. Gmina Sitkówka-Nowiny jest związana z przemysłem cementowo-wapienniczym i wydobywczym i to dzięki ich istnieniu gmina może się tak dynamicznie rozwijać. Doceniając i pamiętając o historii jak również mając na uwadze to, że młode pokolenie mieszkańców może nie pamiętać tego, że to ich dziadkowie i rodzice byli zaangażowani w rozwój przemysłu i miejscowości, nadano nazwę biegu „O Nowińskie Kominy”. Uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale, puchary, nagrody rzeczowe a zwycięzca biegu otrzyma Puchar Jana Bieńkowskiego. W ramach Memoriału Jana Bieńkowskiego rozegranych zostanie kilka biegów na krótszych dystansach dla najmłodszych biegaczy, gdzie również przewidziano nagrody i puchary.

Zawody rozpoczną się na stadionie w Nowinach o godzinie 10.00 natomiast bieg uliczny wystartuje o godzinie 13.00. Zapisy elektroniczne i regulamin dostępne są na stronie współorganizatora http://www.kieleckadycha.pl/zawodnicy.php

Pozostałe potrzebne druki

1. Regulamin

2. Zgoda rodziców na udział w biegu

3. Zgoda uczestnika na udział w biegu

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach dzieci, młodzież i dorosłych.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet