Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 23 stycznia 2020   |   Imieniny: Klemens, Rajmund

Aktualności

 

 

„REGNAVIT DOMINUS”

06-04-2016

 

Pod takim tytułem w kościele parafialnym pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach odbył się I Przegląd Pieśni Wielkanocnej i do Miłosierdzia Bożego. Wystąpiły zespoły z Gminy Sitkówka-Nowiny, a także z Chęcin, Kielc i Zagnańska. Organizatorami przeglądu byli: Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach, Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny oraz Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach.

 

Pierwsza niedziela kwietnia w nowińskim kościele rozbrzmiała pieśniami wielkanocnymi oraz do Miłosierdzia Bożego. Gościom zaprezentowały się zespoły nie tylko z terenu gminy Sitkówka-Nowiny, ale też z Chęcin, Kielc i Zagnańska. – Ogromnie cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedziało aż tylu artystów - podkreślała Edyta Bobryk, kierownik ds. kultury Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach. Wśród zespołów zaprezentowały się: Chór NOWINA, Gminno-Szkolna Orkiestra Dęta, Zespół BOLECHOWICZANIE, Zespół Obrzędowy KOWALANKI, Zespół SZEWCZANKI, Zespół Wokalny A CAPELLA z Kielc, Chór Parafialny Kościoła Św. Józefa z Zagnańska, Chór Parafialny Kościoła Św. Bartłomieja w Chęcinach, a także Chór Kameralny OREMUS z Chęcin. Wszyscy zaprezentowali się na najwyższym poziomie wokalnym, jednak bez wątpienia największą atrakcją byli najmłodsi i najbardziej wdzięczni uczestnicy Przeglądu „REGNAVIT DOMINUS” – dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Nowinach z grup Słoneczka i Biedroneczki. Grupa Biedroneczek pod opieką Agaty Strzeszkowskiej oraz Urszuli Mularczyk zaśpiewała „Piosenkę Wielkanocną”, a grupa Słoneczek pod opieką Beaty Pawlusek i Edyty Kasprzyckiej wykonała piosenkę pt. „Wielkanoc”. – Maluchy zachwyciły swoim występem. Mamy prawdziwe talenty w naszej gminie – przyznał wójt gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz. 

Jak podkreślano podczas koncertu, głównym celem pierwszego w historii gminy Sitkówka-Nowiny przeglądu jest konfrontacja artystycznego dorobku zespołów i solistów oraz promowanie udziału polskiej tradycji religijnej w rozwoju kultury nie tylko na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny, ale i województwa świętokrzyskiego.

Po wysłuchaniu wszystkich pieśni, słowa podziękowania do występujących artystów skierował włodarz gminy Sitkówka-Nowiny, wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – To była wspaniała uczta duchowa. Dziękuję artystom za zaangażowanie, a także za dostarczone nam wszystkim tu obecnym chwile pełne wzruszeń, które sprawiły, że pewnie nie jedna tu osoba pochyliła się nad sensem Zmartwychwstania Pańskiego – mówił wójt Sebastian Nowaczkiewicz, który wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Barwinkiem, Przewodniczącą Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Zofią Duchniak, a także z Wicestarostą Powiatu Kieleckiego Zenonem Janusem i księdzem Tomaszem Gocelem, wręczyli na zakończenie pamiątkowe grawertony dla wszystkich zespołów artystycznych. Po niezapomnianej uczcie duchowej nie mogło zabraknąć również i czegoś dla ciała. Organizatorzy przeglądu zaprosili gości na ciepły poczęstunek.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 0 °C
Ciśn.: 997 hPa
Wiatr: 4 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet