Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

Sesja Rady Gminy Sitkówka-Nowiny

24-03-2016

 

21 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny zebrali się nowińscy rajcy, aby wziąć udział w obradach. Podczas posiedzenia poruszono szereg istotnych kwestii dotyczących mieszkańców gminy Sitkówka-Nowiny.

 

Sesja Rady Gminy Sitkówka-Nowiny rozpoczęła się od przyjęcia protokołu z poprzedniego posiedzenia. Radni przyjęli go jednogłośnie. Sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym złożył wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Pomoc finansowa dla Powiatu Kieleckiego na gminne inwestycje

Podczas posiedzenia sesji radni podjęli uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Kieleckiemu w kwocie 45 tysięcy złotych na realizację zadania pn. „Wykonanie odwodnienia drogi powiatowej w miejscowości Kowala”, 45 tysięcy złotych na wykonanie zadania pn. „Wykonanie odwodnienia drogi powiatowej w Szewcach – ul. Dewońska na odcinku od drogi krajowej S7”, 45 tysięcy złotych na wykonanie zadania pn. „Przebudowa odwodnienia drogi powiatowej w Zgórsku – ul. Szewska na odcinku od skrzyżowania z ul. Azaliową do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 762” a także 15 tysięcy złotych na przebudowę chodnika dla pieszych wzdłuż drogi powiatowej w Woli Murowanej i Bolechowicach.

Rozmawiali o stanie bezpieczeństwa w gminie

Gościem ostatniego posiedzenia sesji był komendant Komisariatu Policji w Chęcinach, Łukasz Sarna, który przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy Sitkówka-Nowiny za miniony rok. Jak podkreślał, w stosunku do roku ubiegłego, bezpieczeństwo na terenie gminy Sitkówka-Nowiny zdecydowanie się poprawiło, a gmina jest jedną z najbardziej bezpiecznych gmin na terenie powiatu kieleckiego. – Jak wynika z policyjnych analiz, policjanci w znacznym stopniu poprawili bezpieczeństwo między innymi na terenie działania gminy Sitkówka-Nowiny. Warto przypomnieć, że gmina finansuje służby ponadnormatywne w kwocie nieco ponad 20 tysięcy złotych rocznie. Dzięki temu, na terenie naszej gminy zwiększone są patrole policyjne, również piesze. Myślę, że policja dosyć szybko reaguje na każde zgłoszenie mieszkańców. Jak wynika z przedstawionego raportu,  zdarzeń w naszej gminie jest bardzo mało, a mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni – mówił radny Marcin Wojcieszyński, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa.

Słowa te potwierdził również druh Marcin Głogowski, Komendant Gminny Związku OSP RP w Sitkówce-Nowinach. – Bezpieczeństwo na terenie gminy Sitkówka-Nowiny z punku widzenia ochotniczych straży pożarnych kształtuje się bardzo dobrze. Straże są wyposażone w bardzo dobry, nowy sprzęt, wraz z najwyższej klasy samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Druhowie są bardzo dobrze wyszkoleni, a przeprowadzone ostatnio kontrole stanu gotowości bojowej i sprawności sprzętu pożarniczego przez komendę miejską i wojewódzką PSP w jednostkach należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, czyli OSP Kowala i OSP Wola Murowana, wypadły na ocenę bardzo dobrą – poinformował druh Marcin Głogowski, Komendant Gminny Związku OSP RP w Sitkówce-Nowinach. – Z tak wyszkolonymi druhami wyposażonymi w najlepszy sprzęt mieszkańcy naszej gminy mogą czuć się bezpiecznie – podkreśla wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.

Sesja tradycyjnie już zakończyła się interpelacjami i zapytaniami radnych, a także wnioskami i informacjami dotyczącymi spraw różnych.  

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet