Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

Nowoczesna tablica interaktywna i kolejna sala komputerowa już oddane do użytku

23-03-2016

 

W Nowinach stawiają na rozwój edukacji. W Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach właśnie oddano do użytku nową pracownię informatyczną. W ostatnim czasie to już trzecia taka w pełni wyposażona pracownia szkolna na terenie gminy. Dodatkowo uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowinach mogą cieszyć się tablicą interaktywną w całości podarowaną przez firmę Lafarge.

 

To już druga tak nowoczesna sala komputerowa w szkole

Uroczyste przekazanie tablicy multimedialnej oraz otwarcie pracowni komputerowej miało miejsce 22 marca w Szkole Podstawowej w Nowinach. – Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy to już druga pracownia komputerowa, jaką oddaliśmy do użytku na terenie Szkoły Podstawowej w Nowinach, a trzecia na terenie gminy. Chcemy inwestować w rozwój edukacyjny dzieci z naszych szkół – podkreślał wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. – Każda inwestycja w młodzież i dzieci to inwestycja w przyszłość, a każda złotówka wydana na to jest nie do przecenienia. Ogromnie się cieszę, że za przychylnością Rady Gminy Sitkówka-Nowiny udało nam się w ostatnim czasie całkowicie wyposażyć w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy już trzy pracownie informatyczne. Na tym jednak nie koniec. Planujemy stworzyć kolejne pracownie informatyczne, tym razem w szkołach w Kowali i Bolechowicach – zapowiedział wójt Sebastian Nowaczkiewicz. Jego słowa potwierdziła obecna podczas uroczystego otwarcia sali komputerowej Zofia Duchniak, Przewodnicząca Rady Gminy Sitkówka-Nowiny. – Jeżeli chodzi o inwestycje, które trafiają do naszych dzieci, jesteśmy otwarci i życzliwi. Zmierzamy do tego, aby w każdej szkole powstała nowoczesna pracownia informatyczna - zapewniała przewodnicząca Zofia Duchniak w imieniu Rady Gminy Sitkówka-Nowiny. – Cieszymy się, że możemy stworzyć naszym dzieciom odpowiednie warunki do edukacji. Oby w dobie nowoczesności XXI wieku nasza młodzież potrafiła dobrze to wykorzystać – wyraziła nadzieję.

Warto zaznaczyć, że kolejna już pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej w Nowinach kosztowała 40 tysięcy złotych. Obie pracownie to koszt łącznie 90 tysięcy złotych, które na realizację inwestycji przekazały władze gminy. – Pragnę złożyć serdeczne podziękowania na ręce wójta Sebastiana Nowaczkiewicza oraz całej Rady Gminy Sitkówka-Nowiny za zrozumienie i przychylność – dziękowała dyrektor szkoły, Joanna Wojcieszyńska.

Kolejna już nowa pracownia komputerowa liczy sobie 12 stanowisk komputerowych posiadających nowoczesne oprogramowanie. – Ze względu na wymogi nie mogliśmy wstawić tu większej liczby komputerów. Sala została pomalowana. Zakupiliśmy dodatkowo nowe stoliki i biurka dla nauczycieli, a to wszystko z 1% przekazanego przez rodziców na rzecz szkoły – poinformowała dyrektor placówki, Joanna Wojcieszyńska. – Nowa pracownia informatyczna została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy. Mamy dwanaście komputerów z zainstalowanym nowoczesnym oprogramowaniem, m.in. systemem operacyjnym Windows 10, a także pakietem Microsoft Office, służącym do tworzenia grafiki, tekstu oraz prezentacji multimedialnych – wymienia Robert Jedynak – nauczyciel informatyki.

Nowa tablica interaktywna

Szkoła Podstawowa w Nowinach potrzebowała nie tylko kolejnej nowoczesnej pracowni komputerowej, ale również tablicy interaktywnej. I o ile na pracownię pieniądze przekazały władze gminy, o tyle tablicę interaktywną zasponsorowała firma Lafarge Holcim. Obecny podczas uroczystego przekazania tablicy multimedialnej dyrektor Kopalni Radkowice Mariusz Adamek podkreślał, jak ważna jest dla polityki jego firmy współpraca z lokalną społecznością. – Wkład finansowy, jaki firma Lafarge Holcim udzieliła na zakup nowoczesnej tablicy multimedialnej, jest absolutnie nieporównywalny z radością dzieci, jaką dzisiaj widziałem. Chcemy wspierać, pomagać i integrować się z mieszkańcami. Wsparcie edukacji jest dla nas bardzo ważne. Musimy pamiętać, że nasza przyszłość jest w rękach młodych pokoleń – zaznaczył dyrektor Kopalni Radkowice Mariusz Adamek, na którego ręce podziękowania za zakup i montaż tablicy interaktywnej złożyły władze gminy, dyrekcja szkoły oraz uczniowie.

– Sponsorem tablicy multimedialnej dla naszej szkoły była firma Lafarge Holcim, ale inicjatorem rozmów z dyrektorem Mariuszem Adamkiem był wójt Sebastian Nowaczkiewicz, który wysłuchał naszych potrzeb na jednym z zebrań rodziców. Muszę powiedzieć, że spisał się w stu procentach, zarówno jako rodzic, jak i gospodarz gminy - podkreślała dyrektor szkoły Joanna Wojcieszyńska, która złożyła na ręce gospodarza gminy gorące podziękowania za pomoc w rozmowach ze sponsorem.

Swoją wdzięczność wyraziły również dzieci składając na ręce darczyńców podziękowania oraz drobne upominki. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni za nową tablicę interaktywną. Pracuje się na niej doskonale – zapewniał w imieniu pozostałych uczniów szkoły Piotr Szczepanik z klasy IIc.

Podczas uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi i tym samym otwarcia nowoczesnej pracowni komputerowej, a także przekazania nowoczesnej tablicy interaktywnej udział wzięły władze gminy Sitkówka-Nowiny w osobach wójta Sebastiana Nowaczkiewicza, jego zastępcy Łukasza Barwinka oraz Przewodniczącej Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Zofii Duchniak wraz z radnymi: Łukaszem Gryniem, Eugeniuszem Czerwiakiem oraz Michałem Kurtkiem.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet