Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 9 lipca 2020   |   Imieniny: Lukrecja, Weronika

Aktualności

 

 

Program „Rodzina 500+” rusza już od kwietnia

31-03-2016

 

Od 1 kwietnia wchodzi w życie ustawa z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. 2016, poz. 195 t.j.) regulująca zasady przyznawania świadczenia wychowawczego. Od tego dnia będzie można składać wnioski o świadczenie z programu „Rodzina 500 plus”.

 

Zgodnie z ustawą o pomocy Państwa w wychowywaniu dzieci wsparcie otrzymają rodzice i opiekunowie dzieci do ukończenia przez nich 18 roku życia. Rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) – otrzymają je również na pierwsze lub jedyne dziecko.

W Gminie Sitkówka-Nowiny świadczenia wychowawcze będzie przyznawał oraz wypłacał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wnioski o przyznanie świadczenia będzie można składać od 1 kwietnia 2016r w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy (wejście do urzędu gminy – parter) i w pokojach nr 11, 16, 17 na parterze w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Aby usprawnić pracę przy przyjmowaniu wniosków w kwietniu w każdy poniedziałek zostanie wydłużony czas pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do godz. 17.00.

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można też złożyć przez:

  • pocztę tradycyjną na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sitkówce-Nowinach ul. Białe Zagłębie 25, 26-052 Nowiny,
  • portal empatia.mrpips.gov.pl,
  • portal PUE ZUS.

Formularze wniosków oraz inne wymagane dokumenty dostępne są do pobrania w wersji elektronicznej do pobrania.

  1. Wniosek 500+ (wersja word), wniosek 500+ (wersja pdf)
  2. Oświadczenie o dochodzie nieopodatkowanym do 500+ (wersja word), Oświadczenie o dochodzie nieopodatkowanym do 500+ (wersja pdf)
  3. Oświadczenie członków rodziny prowadzących działalność gospodarczą (wersja word), Oświadczenie członków rodziny prowadzących działalność gospodarczą (wersja pdf)
  4. Oświadczenie o wielkości gospodarstwa (wersja word), Oświadczenie o wielkości gospodarstwa (wersja pdf)

 

Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy tj. do 30 czerwca 2016 r. rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia 2016 r. Wydłużony czas przyjmowania wniosków pozwoli na zmniejszenie kolejek i możliwość nabycia prawa do świadczenia od miesiąca kwietnia 2016 r. większej liczbie rodzin. Od miesiąca lipca 2016 r. wnioski nadal będą przyjmowane, ale nie będzie już możliwości nabycia prawa do świadczenia od 1 kwietnia 2016 r. tylko od miesiąca wpływu wniosku.

Świadczenie wychowawcze podobnie jak zasiłek rodzinny czy świadczenia z funduszu alimentacyjnego będzie świadczeniem przyznawanym na 12 miesięcy, z wyjątkiem pierwszego okresu, w którym świadczenia będą przyznawane od 1 kwietnia 2016 r. lub od miesiąca złożenia wniosku (w przypadku osób, które złożą wniosek po 1 lipca 2016 r.) aż do 30 września 2017 r.

Osoby ubiegające się o wsparcie na pierwsze dziecko będą zobowiązani do udokumentowania swoich dochodów. W przypadku ubiegania się o świadczenie wyłącznie na drugie i kolejne dzieci nie będzie konieczności dokumentowania sytuacji dochodowej rodziny.

W przypadku pytań i wątpliwości informacji o nowym świadczeniu udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka  Pomocy Społecznej w Sitkówce-Nowinach pod numerem telefonu: 41-366-78-28, 41-366-78-27, 41-366-78-16.

Ponadto w Urzędzie Wojewódzkim i Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zostały uruchomione infolinie dotycząca programu. W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 41 342 16 35, 41 342 12 05 oraz drogą mail-ową na adresy: wps39@kielce.uw.gov.pl i wps39@kielce.uw.gov.pl, a w resorcie rodziny pod numerem telefonu: 22-529-06-68. Infolinie czynne są w godzinach pracy urzędów.

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 983 hPa
Wiatr: 2 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet