Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: niedziela 31 maja 2020   |   Imieniny: Aniela, Petronela

Aktualności

 

 

Nie wypuszczaj psa samopas!

25-02-2016

 

Policja apeluje do mieszkańców o to, aby nie wypuszczali psów z terenów swoich posesji. – Psy puszczane samopas stanowią zagrożenie nie tylko dla pieszych, ale również dla zmotoryzowanych – mówi Komendant Komisariatu w Chęcinach, Łukasz Sarna.

 

Przypominamy wszystkim właścicielom psów o obowiązującym ustawowym zakazie puszczania psów poza teren prywatny, bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Jeżeli pies porusza się swobodnie po terenie prywatnej posesji, to musi być ona ogrodzona w sposób uniemożliwiający psu wyjście na zewnątrz. Psy biegające po drodze mogą być poważnym zagrożeniem dla poruszających się tam pojazdów, ponadto mogą stanowić zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt.

Nieprzestrzeganie przepisów ustawy jest zagrożone karą nagany lub grzywny. Grzywna może być nałożona w drodze mandatu karnego przez Policję. – Nieprzestrzeganie przez właścicieli psów powyższych nakazów i zakazów jest kwalifikowane jako niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia i w myśl art. 77 kodeksu wykroczeń jest zagrożone karą grzywny do 250 zł lub karą nagany – poinformował Komendant Komisariatu w Chęcinach, Łukasz Sarna. – Apelujemy do wszystkich właścicieli czworonogów o przestrzeganie obowiązujących przepisów i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa sąsiedzkiego – apeluje Komendant, Łukasz Sarna.

Agnieszka Olech

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet