Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

Gmina Sitkówka-Nowiny promowała się na spotkaniu Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej

21-01-2016

 

15 stycznia w hotelu Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej „Gromada” – Dom Chłopa w Warszawie odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie członków Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej połączone z konferencją poświęconą perspektywicznemu rozwojowi przemysłu zbrojeniowego w województwie świętokrzyskim. Podczas spotkania swoimi osiągnięciami chwalił się nie tylko powiat kielecki i skarżyski, ale również gmina Sitkówka-Nowiny, która znalazła się wśród zaledwie dwóch gmin reprezentujących nasz region.

 

 

          Na uroczystość poświęconą jednocześnie promowaniu ziemi świętokrzyskiej przybyło wielu znakomitych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz rządowych, a także samorządowych z terenu województwa świętokrzyskiego na czele z Marszałkiem Adamem Jarubasem i wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem. Na uroczystość przyjechali przedstawiciele gmin z naszego regionu - gminy Sitkówka-Nowiny oraz gminy Masłów, a także przedstawiciele gmin powiatu skarżyskiego: Skarżysko-Kamienna, Skarżysko-Kościelne, Łączna oraz Suchedniów. Nie zabrakło również naszych lokalnych artystów, którzy zachwycali nie tylko swoimi talentami artystycznymi, ale i kulinarnymi.

            Przybyłych powitał Jerzy Jaskiernia - prezes Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. – Spotkania Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej odbywają się każdego roku, a ich celem jest przede wszystkim promowanie regionu świętokrzyskiego – podkreślał prezes Jerzy Jaskiernia.

          W programie spotkania, obok przedstawienia dokonań Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej odbyła się także konferencja zorganizowana przez kielecką uczelnię i Wojskową Akademię Techniczną z okazji jubileuszu 50-lecia Politechniki Świętokrzyskiej na temat perspektyw rozwoju przemysłu zbrojeniowego w województwie świętokrzyskim.

      Ważnym elementem noworocznego spotkania była również prezentacja dorobku gospodarczego i kulturalnego powiatu kieleckiego. Stoiska z terenu powiatu kieleckiego uginały się wprost od tradycyjnych potraw. Wśród prezentujących się podczas uroczystości jubileuszowych stoisk ogromną popularnością cieszyło się to z gminy Sitkówka-Nowiny. Można tu było nie tylko pysznie zjeść, ale również zapoznać się z ofertą promocyjną gminy. – Zespól folklorystyczny „Szewczanki” przygotował pyszne pierogi z mięsem, krokiety, paszteciki, ciasta, regionalne nalewki i kapustę z grochem, która zrobiła prawdziwą furorę – chwali wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, który w Warszawie promował gminę Sitkówka-Nowiny wraz z „Szewczankami” oraz ze swoim zastępcą Łukaszem Barwinkiem, Przewodniczącą Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Zofią Duchniak, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach Jackiem Kanią oraz kierownikiem kultury Edytą Bobryk, a także z dyrektorem Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Nowinach Jackiem Chudzickim oraz z radnymi: Eugeniuszem Czerwiakiem, Edytą Giemzą, Marianem Wilkiem, Marcinem Wojcieszyńskim i Małgorzatą Wójtowicz.

      Kolejnym mocnym nowińskim akcentem podczas uroczystości był występ wokalny „Szewczanek”, które zachwyciły gości swoim śpiewem. Zespół dał brawurowy występ przy akompaniamencie znanego muzyka Feliksa Korbana.

      Stoisko Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny cieszyło się ogromną popularnością, a foldery promujące atrakcje gminy znikały ze stołu w błyskawicznym tempie.

 

      Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej skupia ponad czterystu członków i co najmniej tylu życzliwych przyjaciół pochodzących z Kielecczyzny, a swoją drogą życiową i zawodową związanych z Warszawą. Członkowie Klubu pełnią również szereg odpowiedzialnych funkcji w organizacjach państwowych, samorządowych, kulturalnych i oświatowych w skali kraju. Stowarzyszenie na bieżąco utrzymuje kontakty z władzami Województwa Świętokrzyskiego i udziela, w różnych formach, pomocy przy rozwiązywaniu problemów ważnych dla Kielecczyzny. Od momentu powstania Klubu jego celem była przede wszystkim działalność na rzecz promocji Kielecczyzny. Do ważniejszych osiągnięć klubu można zaliczyć m.in. pomoc w uzyskaniu środków na budowę Centrum Onkologii i Kardiologii w Kielcach oraz zaangażowanie w batalię w obronie województwa.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet