Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

Zimowe utrzymanie dróg i chodników

16-01-2016

 

Intensywne w ostatnich dniach opady śniegu spowodowały, że na niektórych drogach panują trudne warunki. Podpowiadamy gdzie interweniować w sprawie odśnieżania dróg gminnych oraz powiatowych, a także przypominamy o tym, jak bardzo ważne jest odśnieżanie chodników.

 

 

Odśnieżanie dróg

 

Gdzie dzwonić w sprawie interwencji? Poniżej zamieszczamy numery telefonów, które są czynne przez całą dobę:

 

Drogi gminne - organizacją odśnieżania dróg gminnych zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowinach. Zgłoszenia przyjmowane są przez całą dobę pod numerem telefonu 41 311 49 28

 

Drogi powiatowe:  tel. 41 354 90 34 – obwód drogowy Celiny 

 

Odśnieżanie chodników

 

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, iż właściciele nieruchomości przyległych do chodnika są zobowiązani do ich sprzątania, zwłaszcza dotyczy to odśnieżania zimą. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008 z późn. zm.) oraz z regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie (uchwała Rady Gminy nr XXIX/241/13 z 27 marca 2013 r.). Właściciel nieruchomości jest zobowiązany do "uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uważa się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego, położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości”. Należy zwrócić uwagę, że obowiązek sprzątania chodnika dotyczy wszystkich właścicieli nieruchomości, bez względu na ich przeznaczenie i sposób użytkowania. Nie ma zatem znaczenia, czy działka granicząca z chodnikiem jest zabudowana, czy nie, czy właściciel mieszka na posesji, czy nie, oraz czy nieruchomość ma charakter mieszkalny lub inny (np. handlowy lub usługowy).

Długotrwałe, intensywne opady śniegu potęgowane mrozem mogą również w znaczny sposób obciążać dachy i inne płaskie powierzchnie na budynkach. Spowodowane w ten sposób niebezpieczeństwo zagraża zarówno ludziom znajdującym się wewnątrz budynków, jak i przypadkowym przechodniom. Apelujemy zatem do właścicieli nieruchomości bądź ich zarządców, aby regularnie odśnieżali dachy oraz usuwali zwisające z nich sople, a także, aby pamiętali o odśnieżaniu chodników przed swoimi posesjami i nie narażali ich użytkowników na konieczność chodzenia ulicą. Pamiętajmy jednocześnie, iż usunięty śnieg nie może powodować utrudnień dla użytkowników dróg i chodników.

Agnieszka Olech

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet