Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

SIŁĄ 600 PIEROGÓW BOLECHOWICZANIE PODBIJALI PODNIEBIENIA

26-08-2013

 

Panie z Zespołu Śpiewaczego „Bolechowiczanie” reprezentowały gminę Sitkówka – Nowiny na II Święcie Pieroga Świętokrzyskiego, które 25 sierpnia 2013 r. odbyło się w Bobrzy. Jury pod przewodnictwem Mirosława Ciołaka, szefa kuchni Hotelu Tęczowy Młyn, przyznało „Bolechowiczanom” wyróżnienie i w nagrodę sprzęt gospodarstwa domowego.

 

Panie z Zespołu „Bolechowiczanie” przygotowały na święto 600 pierogów. – Miałyśmy 7 rodzajów pierogów. Były: ruskie, z fasolą, z ryżem i grzybami, z kaszą jęczmienną i grzybami, z serem, z kapustą kiszoną i boczniakiem oraz z kapustą i mięsem –wylicza Wiesława Janus, przewodnicząca Zespołu Śpiewaczego „Bolechowiczanie”.

W walce o tytuł najlepszego pieroga wzięło udział 11 zespołów. Do oceny jurorów „Bolechowiczanie” przedstawili pierogi z farszem fasolowym, z ryżem i grzybami oraz z kapustą i boczniakiem. Jury pod przewodnictwem Mirosława Ciołaka, szefa kuchni Hotelu Tęczowy Młyn, przyznało „Bolechowiczanom” wyróżnienie i w nagrodę sprzęt gospodarstwa domowego.

„Bolechowiczanie” częstowały także uczestników pierogowego święta ciastami: szarlotką, sernikiem, pychotką i ciastem czekoladowym.

Podczas występów na scenie zespół „Bolechowiczanie” pod kierownictwem Krzysztofa Korbana zaśpiewał 10 utworów, a występ został nagrodzony gromkimi brawami.

pie

zdjęcia: Iza Lesik

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet