Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

Ferie w gminie Sitkowka-Nowiny, czyli jak ciekawie spędzić czas w Nowinach

15-01-2016

 

Gry zespołowe, zabawy ruchowe, konkursy, warsztaty praktyczno-plastyczne, zajęcia aktorskie, rozwiązywanie rebusów, zagadek i łamigłówek, ciekawe spotkania i rozmowy, malowanie twarzy i pamiątkowe dyplomy – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na dzieci i młodzież w gminie Sitkówka-Nowiny w czasie nadchodzących ferii zimowych. Włodarze zapowiadają wyjątkowe dwa tygodnie, ponieważ o to, żeby nikt się nie nudził zadbają: Stowarzyszenie Między Rajem a Piekłem wraz z gminą Sitkówka-Nowiny, Gminny Ośrodek Kultury „Perła” oraz Szkoła Podstawowa w Nowinach. W ramach swojego działania zapraszają do wspólnego spędzenia czasu oferując całą gamę różnorakich zajęć. Jednocześnie zapewniają, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

 

Przez całe ferie zimowe, czyli od 18 stycznia do 29 stycznia w świetlicy w Nowinach będą się odbywały zajęcia pod hasłem „Ferie z pasją”, w ramach których oferowana jest opieka nad dziećmi od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek oraz całe mnóstwo ciekawych zajęć. – Tak zaplanowaliśmy zajęcia dla dzieci i młodzieży, żeby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie – powiedział Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Sitkówka-Nowiny. – Ferie przecież nie muszą oznaczać dwóch tygodni nic nie robienia. Można je spędzić w aktywny i bardzo twórczy sposób, a do tego w miłym towarzystwie. Na pewno ta forma wypoczynku da o wiele więcej satysfakcji jej uczestnikom, niż nudzenie się na kanapie przed telewizorem. Dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w zajęciach, bo to świetna okazja do zawierania nowych znajomości w prawdziwym życiu i świetna odskocznia od tak modnego ostatnio wirtualnego świata. Życzymy udanych i owocnych ferii! – dodał wójt.

Harmonogram zaplanowanych zajęć jest bardzo zachęcający. Przewidziano w nim wiele interesujących gier, konkursów, zabaw ruchowych, czy warsztatów plastycznych. Zostanie także przygotowana i wystawiona sztuka pod tytułem „Czerwony Kapturek”. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby najmłodsi mieszkańcy gminy nie nudzili się i ochoczo wracali na kolejne zajęcia. Zadbali także o to, aby należycie uczcić Dzień Babci i Dziadka. Dzieci będą miały okazję wykonać dla swoich dziadków laurki, które zostaną wręczone na specjalnie zorganizowanym spotkaniu z okazji ich święta.

Organizatorzy  informują, że nabór na „Ferie z Pasją” został zamknięty.

Agnieszka Olech

Harmonogram ferii w świetlicy w Nowinach

Harmonogram zajęć w klubie "Miniaturka"

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet