Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: wtorek 12 listopada 2019   |   Imieniny: Witold, Renata

Aktualności

 

 

Zacieśniali międzygminną współpracę

24-11-2015

 

Delegacja z zaprzyjaźnionego z gminą Sitkówka-Nowiny nadmorskiego miasta i gminy Płoty gościła z wizytą na terenie gminy Sitkówka-Nowiny. Głównym celem wizyty było zacieśnianie więzi i dalszy rozwój współpracy pomiędzy obiema gminami.

 

W skład delegacji z Miasta i Gminy Płoty, na której czele stanął zastępca burmistrza Sławomir Nowak, weszli także: Elżbieta Charkiewicz – skarbnik, Dorota Tarczyńska – v-ce Przewodnicząca Rady Miejskiej, Danuta Andrejczuk – Przewodnicząca Komisji Budżetowej Rady Miejskiej, Elżbieta Żukowska – kierownik Referatu Budżetowego, Waldemar Bogoniowski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej oraz Franciszek Gródecki – Prezes Zarządu Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Warto przypomnieć, że Płoty to gmina miejsko-wiejska położona w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim. Siedzibą gminy jest miasto Płoty.  

Głównym celem wizyty studyjnej było zacieśnienie więzów i rozwój dalszej współpracy, w szczególności na polu wymiany kulturalnej. – Delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Płoty wzięła udział w jubileuszach naszych zespołów: dziesięciolecia Klubu Seniora, Chóru „Nowina” i Zespołu „Nowinianki”, a także Zespołu Śpiewaczego „Szewczanki” oraz piętnastolecia Zespołu Śpiewaczego „Bolechowiczanie”. Podczas uroczystości mogliśmy nie tylko podziękować naszym jubilatom za wspaniały dorobek i promocję naszej gminy, ale również pochwalić się przed gośćmi naszymi artystami – podkreślał wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. A jest się czym chwalić, bo zespoły z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny mają ogromny dorobek artystyczny. – Jesteśmy pod wrażeniem zapału, zaangażowania i ciągłego rozwoju zespołów folklorystycznych z terenu tej gminy – przyznał zastępca burmistrza Miasta i Gminy Płoty – Sławomir Nowak. – My jesteśmy stosunkowo młodą gminą i jeszcze nie posiadamy aż tak bogatej historii, również artystycznej. Ogromne wyrazy uznania należą się nie tylko artystom, ale także władzom gminy, które tak dbają o wysoki poziom budowania potencjału kulturalnego – dodał zastępca burmistrza Sławomir Nowak.

Podczas spotkania samorządowcy obu gmin mieli okazję do zapoznania się oraz wymiany doświadczeń i poglądów. – Z całą pewnością będziemy kontynuować dalszą współpracę na wielu polach. Będziemy chcieli, aby nadal doświadczeniami wzajemnie wymieniali się nie tylko artyści z terenu obu gmin, ale też druhowie strażacy, czy młodzież szkolna – zapowiedział wójt Sebastian Nowaczkiewicz. Do tej pory z wzajemnej wymiany doświadczeń pomiędzy mieszkańcami obu gmin skorzystali druhowie strażacy, dzieci oraz grupy młodzieżowe, a także Gminno-Szkolna Orkiestra Dęta w Nowinach, która w gminie Płoty gościła na zaproszenie wielokrotnie. – Chcemy wspólnie wymieniać się doświadczeniami, ale też podpatrywać rozwiązania w różnych dziedzinach. Temu służą przede wszystkim wizyty studyjne, które dla nas wszystkich są ogromnym doświadczeniem – mówili zgodnie samorządowcy obu gmin.  

Grupa delegatów z Miasta i Gminy Płoty podczas wizyty zwiedziła naszą gminę, Jaskinię Raj, Geocentrum Wietrznia w Kielcach oraz kielecki Park Geologiczny Kadzielnia

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 7 °C
Ciśn.: 977 hPa
Wiatr: 4 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet