Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 kwietnia 2020   |   Imieniny: Michał, Makary

Aktualności

 

 

Program profilaktyczny dla kobiet

24-11-2015

 

Rusza bezpłatny pilotażowy program profilaktyczny dla kobiet, które urodziły dziecko w przeciągu trzech ostatnich lat. Spotkania ze specjalistami będą odbywały się trzy razy w tygodniu.

 

Program przeznaczony jest dla kobiet które urodziły dziecko w okresie do trzech lat. – Koncentruje się on na fizjoterapii, ale dodatkowo wprowadzone  zostały elementy opieki lekarskiej, w tym kwalifikacja na program, aby wyeliminować ryzyko w związku z ćwiczeniami fizycznymi – mówi dyrektor Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Nowinach Jacek Chudzicki. – Zapewniamy spotkania z psychologiem, który będzie koncentrował się na problemach matki z dzieckiem i aspekcie obciążeń psychicznych, a także na organizacji czasu, czy dodatkowych obowiązków. Obecność położnej na zajęciach dodatkowo pozwoli na przeprowadzenie rozmów na temat minionego okresu połogu, sytuacji po cesarskim cięciu, czy ewentualnych dolegliwości po ciąży i porodzie – wymienia dyrektor Jacek Chudzicki.

Projekt realizowany będzie do 14 grudnia. – Spotkań będzie dwanaście. Będą się one odbywały trzy razy w tygodniu. Jest to program pilotażowy. Po jego zakończeniu zostaną podjęte decyzje dotyczące prowadzenia programu w roku 2016, choć na dzień dzisiejszy już są plany, aby przeprowadzić kolejne cztery edycje w roku przyszłym – zapowiedział dyrektor SZPOZ w Nowinach Jacek Chudzicki.

Warto podkreślić, że młode mamy na ćwiczenia mogą przychodzić z dziećmi. – Z całą pewnością zapewni to większą dostępność i ułatwi wzięcie udziału w zajęciach – wyjaśnił dyrektor Jacek Chudzicki. Spotkania odbywają się w sali ćwiczeń gimnazjum w Nowinach.

Spotkanie organizacyjne miało miejsce 18 listopada. Dwa dni później młode mamy przez półtorej godziny ćwiczyły z fizjoterapeutką. – Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym pilotażowym programie. Dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłym roku był on kontynuowany – zapewnił wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.

Agnieszka Olech

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 986 hPa
Wiatr: 5 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet