Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 kwietnia 2020   |   Imieniny: Michał, Makary

Aktualności

 

 

Znany aktor Jerzy Zelnik wystąpił w Nowinach

18-11-2015

 

„Co jest Polska” – pod takim tytułem odbył się niezwykły koncert, podczas którego można było zobaczyć znanego i cenionego aktora Jerzego Zelnika oraz chór Vox Singers z Płocka. Wydarzenie miało miejsce w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.

 

Niedzielny koncert z Jerzym Zelnikiem w roli głównej trzeba bez wątpienia zaliczyć do jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych tego sezonu w gminie Sitkówka-Nowiny. – Podjęliśmy takie wyzwanie, aby zapraszać do naszej gminy znane i popularne postaci. Jedną z nich jest właśnie Jerzy Zelnik. Jest nam niezmiernie miło, że przyjął to zaproszenie i mógł wystąpić tutaj razem z chórem Vox Singers z Płocka, który ma niezwykle ujmującą technikę śpiewu. Do tego świetnie dobrane przez Jerzego Zelnika teksty do utworów dopełniły całości koncertu – powiedziała Edyta Bobryk kierownik ds. kultury Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach.

Znany aktor Jerzy Zelnik w swoim wystąpieniu wykorzystał między innymi kazania Jana Pawła II i Piotra Skargi. – Jak ktoś miał oczy i uszy otwarte, to mógł się pożywić – przyznał tuż po koncercie aktor Jerzy Zelnik. – Publiczność mogła usłyszeć dużo pięknych pieśni w wykonaniu solistów i chóru, a ja jak zwykle chciałem mówić ku pokrzepieniu serc o tym wszystkim, co jest związane z naszą Ojczyzną. Starałem się tak dobrać fragmenty utworów, aby przypominały o tym, że powinniśmy być dumni będąc Polakami – podkreślał Jerzy Zelnik.

Niezwykły koncert zachwycił przybyłą publiczność. – Jesteśmy ogromnie zbudowani – powiedział ks. Józef Kubicza, proboszcz parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach. – Po święcie patriotycznym, które odbyło się 11 listopada, potrzebowaliśmy takiego podsumowania – dodał.

Po zakończeniu niezwykłego koncertu nie mogło obyć się bez owacji na stojąco i miłej niespodzianki na zakończenie, która dla wszystkich była zaskoczeniem. Jak się okazało, specjalnie na ten koncert prosto z Londynu przyleciała pochodząca z Nowin Marzena Kasprowicz. – Jestem wielką fanką Jerzego Zelnika. Pochodzę z Nowin i kiedy dowiedziałam się od mamy w piątek tuż przed koncertem, że będzie on występował właśnie tutaj, natychmiast postanowiłam przylecieć – opowiadała Marzena Kasprowicz, która na zakończenie koncertu podarowała aktorowi swoje książki. – Jerzy Zelnik to niezwykły człowiek i wspaniały aktor. Spotkanie w Nowinach było niezwykle wzruszające, poruszające ducha i bardzo patriotyczne. Dzisiaj te wartości potrzebne są młodemu pokoleniu, które, jak obserwuję z bólem szczególnie w Londynie, powoli je zatraca. Bardzo się cieszę, że moje środowisko skąd się wywodzę zaczyna być tak prężne artystycznie. Powinno być jeszcze więcej tego typu wydarzeń – podkreślała Marzena Kasprowicz.

A tych, jak zapowiadają władze gminy, z całą pewnością nie zabraknie. – Wierzę, że jeszcze nie raz zaskoczymy naszych mieszkańców pomysłami na coraz śmielsze wydarzenia kulturalne. Mamy wiele planów i mam nadzieję, że wszystkie uda nam się zrealizować. Chcemy udowodnić, że kultura z wyższej półki może być na wyciągnięcie ręki i zupełnie za darmo. Każde z ostatnich dużych wydarzeń było wyjątkowe i niepowtarzalne. Mam nadzieję, że to, co robimy docenią nie tylko mieszkańcy, którzy wyjechali dawno temu poza granice naszego kraju – zaznaczył wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. 

Agnieszka Olech

 

Jerzy Zelnik, aktor – Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego kina. Karierę aktorską zaczął w latach sześćdziesiątych. Zagrał wiele charakterystycznych postaci w takich filmach jak „Faraon”, „Ziemia Obiecana”, „Chopin. Pragnienie miłości”. Grał też w serialach, również tych nagranych całkiem niedawno – w „Klanie”, „Na dobre i na złe”, „Siedlisku”.

Chór Vox Singers z Płocka – Chórem dyryguje Robert Majewski – wykładowca Instytutu Pedagogiki w Płocku. Vox Singers zadebiutował wspólnym koncertem z Jerzym Zelnikiem i Haliną Łabonarską, podczas obchodów 868 rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej w Płocku i 109 jej rekonsekracji. Międzynarodowy debiut zespołu odbył się podczas Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze, gdzie zajął drugie miejsce. Pod koniec 2013 roku ukazała się debiutancka płyta Vox Singers „Taka jest miłość”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 986 hPa
Wiatr: 5 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet