Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 24 lutego 2021   |   Imieniny: Maciej, Marek

Aktualności

 

 

W Nowinach uroczyście uczczono Dzień Edukacji Narodowej

15-10-2015

 

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela, to doskonała okazja, aby pokłonić się wszystkim nauczycielom z wdzięcznością za trud nauczania i wychowania. W tym dniu władze gminy Sitkówka-Nowiny uroczyście podziękowały pedagogom za wysiłek włożony w pracę z dziećmi i młodzieżą, życząc im wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

 

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w gminie Sitkówka-Nowiny po raz pierwszy były obchodzone tak uroczyście. – Dzień Nauczyciela postanowiliśmy uczcić w nieco inny sposób niż do tej pory. Chcemy, żeby był on wyjątkowy, tak jak wyjątkowy jest to zawód – podkreślał wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.

Uroczystości odbyły się w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach, a rozpoczęły się od programu artystycznego przygotowanego specjalnie dla wszystkich nauczycieli przez zespół „Tu i Teraz” pod kierunkiem Alicji Lasoty oraz Koło Teatralne pod kierunkiem Anny Łukasiewicz i Anny Zelek. Po niezwykłym przedstawieniu przyszedł czas na wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Akt otrzymało czworo nauczycieli – dwoje ze Szkoły Podstawowej z Kowali i dwoje z Przedszkola Samorządowego im. „Pluszowego Misia” w Nowinach. Wręczono także Nagrody Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny. Łącznie otrzymało je dziewiętnaścioro pracowników placówek oświatowych, w tym dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni. – Nagrody przyznawane są na wniosek dyrektorów placówek oświatowych. Otrzymują je przede wszystkim ci nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, którzy w ostatnim roku wyróżnili się w sposób znaczący w swojej pracy. W tym roku zostali też nagrodzeni dyrektorzy szkół. Jest to forma zarówno podziękowania, jak i docenienia ich pracy, ale też prośba o więcej na przyszły rok. Myślę, że jest to też dobra motywacja do pracy dla wszystkich – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz, podkreślając jednocześnie, że grono pedagogiczne we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy ocenia bardzo wysoko. – Są to nauczyciele naprawdę wysokiej klasy i umiejętności. Nasi uczniowie dzięki nim osiągają wiele sukcesów w różnego rodzaju testach, egzaminach, czy też w olimpiadach tematycznych. Trzeba pamiętać, że sukcesy uczniów, to owoc pracy nauczycieli – dodał.

Jak podkreślali sami nauczyciel, ich praca do najłatwiejszych nie należy. – Nie jest to łatwy zawód. Jest to zawód pełen wyzwań, zwłaszcza jeśli się go wykonuje z pasją. Wtedy wkładamy całe serce w to, co robimy i cieszy nas każdy efekt naszego nauczania – mówi Kornelia Bem-Kozieł – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. – Jeśli się kocha to, co się robi, to nawet najtrudniejsza praca jest prosta – dodaje Katarzyna Malicka-Pędzik – dyrektor Zespołu obsługi Szkół i Przedszkoli.

 

W Dniu Edukacji Narodowej popłynęły najlepsze życzenia. – Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty w imieniu całego samorządu chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości, a także, i przede wszystkim, satysfakcji z wykonywanej pracy, aby owocowała ona sukcesami wychowanków – życzył wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet