Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 26 lutego 2021   |   Imieniny: Aleksander, Mirosław

Aktualności

 

 

Elektroniczna dokumentacja medyczna w SZPOZ

13-10-2015

 

W dniu 08 października 2015 roku został podpisany list intencyjny z przedstawicielem firmy ASSECO Poland w sprawie zakupu licencji i wdrożenia oprogramowania do obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej w Samorządowym Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sitkówce-Nowinach.

 

Z początkiem roku 2016 przewidywane jest rozpoczęcie działalności przychodni z wykorzystaniem e-dokumentacji. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe będzie skrócenie czasu wizyty lekarskiej, ponieważ wszystkie dokumenty będą miały formę drukowaną. Dzięki temu nowoczesnemu oprogramowaniu będzie także możliwe uruchomienie rejestracji dla pacjentów za pomocą Internetu.

– Ta forma rejestracji będzie dużym udogodnieniem dla pacjentów – podkreślał Pan Sebastian Nowaczkiewicz – Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny.

Oprogramowanie będzie dawało możliwość archiwizowania danych bezpośrednio na kartach pacjentów. Znikną z rejestracji archiwa papierowe. Lekarze i pacjenci będą mieli możliwość odczytania wyników badań laboratoryjnych bez konieczności przynoszenia ze sobą wydruków papierowych.

– W związku z dynamicznym rozwojem ośrodka zdrowia planujemy budowę alternatywnego zasilania w prąd elektryczny dla budynku przychodni oraz budynku Urzędu Gminy w roku 2016 – przypominał Pan Wójt.

W związku z wprowadzeniem e-dokumentacji w przychodni planowana jest cyfryzacja części dotychczasowej dokumentacji papierowej. Istotne dane będą przenoszone do bazy danych, która zostanie zainstalowana na nowo zakupionym serwerze komputerowym. Do tej pory przychodnia nie miała serwera.

– Będziemy wyposażali przychodnię w nowoczesne komputery pozwalające na sprawną rejestrację i obsługę pacjentów, zainstalujemy urządzenia, dzięki którym będziemy mogli magazynować wyniki badań EKG, USG i pozostałej diagnostyki obrazowej – dodał Pan Jacek Chudzicki Dyrektor Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sitkówce-Nowinach.

Reprezentujący firmę Asseco Poland, która jest jedną z największych i najnowocześniejszych firm informatycznych w Polsce, Pan Mateusz Merz zapewnił o gotowości do przystąpienia do sfinalizowania przedsięwzięcia w najbliższych tygodniach i realnych szansach na jego realizację w planowanym czasie.

Inwestycja jest finansowana ze środków własnych SZPOZ w Sitkówce-Nowinach, a jej wartość planowana jest na 85 000,00 zł.

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet