Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 24 lutego 2021   |   Imieniny: Maciej, Marek

Aktualności

 

 

Sesja Rady Gminy Sitkówka-Nowiny

01-10-2015

 

Nadanie Statutu Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowinach, wprowadzenie Regulaminu Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Gminie Sitkówka-Nowiny, ustalenie zasad udostępniania oraz ustalania stawek za korzystanie z pomieszczeń gminnych obiektów oświatowych, czy wprowadzenie zmian w budżecie – te i szereg innych uchwał podjęli nowińscy radni podczas ostatniego posiedzenia sesji Rady Gminy Sitkówka-Nowiny. Gościem obrad była Bogumiła Kowalczyk, radna Rady Powiatu Kieleckiego.

 

Radni Rady Gminy Sitkówka-Nowiny obradowali 28 września. Sesja tradycyjnie już odbyła się w budynku Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny. Po jednogłośnym przyjęciu przez radnych protokołu z ostatniej sesji oraz z sesji nadzwyczajnej, wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz złożył sprawozdanie ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Sprawozdanie delegatów do związków i organizacji międzygminnych złożył przed Radą Gminy zastępca wójta Łukasz Barwinek. 

Ważnym punktem obrad było przedstawienie informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy Sitkówka-Nowiny za I półrocze roku budżetowego. Z przedstawionego zestawienia wynika, że realizacja założeń rocznych ujętych w Wieloletniej Prognozie Finansowej w I półroczu 2015 roku przebiega na prawidłowym, bezpiecznym dla realizacji budżetu 2015 roku poziomie. Warto zaznaczyć, że pozytywną opinię na temat wykonania budżetu w I półroczu wydała Regionalna Izba Obrachunkowa. – Pomimo, że wykonanie budżetu za I półrocze 2015 roku pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa, zdecydowałem się dodatkowo na poddanie wykonania budżetu w pierwszym półroczu badaniom audytora i jego ocenie. Z analizy przeprowadzonej przez audyt zewnętrzny wynika, że nie ma żadnych zagrożeń co do planowego wykonania budżetu w roku bieżącym. Chcę podkreślić, że wszystkie inwestycje, jakie zaplanowaliśmy w tym roku zostaną wykonane. Dodatkowo przeprowadzone zostaną inwestycje, które pierwotnie nie były planowane – mówi wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.

Podczas ostatniego posiedzenia sesji radni dokonali również wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Kielcach. Spośród zgłoszonych kandydatur w głosowaniu tajnym radni wybrali na ławnika Sądu Rejonowego Izabelę Beatę Stęplewską, a Agnieszkę Sokołowską na ławnika Sądu Rejonowego ds. orzekania z Prawa Pracy.

Poza tym, podjęta została uchwała w sprawie nadania Statutu Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowinach oraz ustalenia stawek za korzystanie z pomieszczeń gminnych obiektów oświatowych. Radni przyjęli także Regulamin Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Gminie Sitkówka-Nowiny, z którym szczegółowo można zapoznać się na łamach wrześniowego „Głosu Nowin” oraz TUTAJ.

Sesja tradycyjnie już zakończyła się wolnymi wnioskami i informacjami, a także dyskusją na temat spraw różnych, interpelacjami i zapytaniami obradujących.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet