Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 lipca 2020   |   Imieniny: Olaf, Witalis

Aktualności

 

 

Porywający koncert kwartetu smyczkowego ESPRESSIVO za nami

24-09-2015

 

W minioną niedzielę, 20 września, w Kościele Parafialnym pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach odbył się koncert kwartetu smyczkowego ESPRESSIVO. Tworzą go wybitni artyści smyczkowi: Aneta Pawlik, Maria Lewaniak, Piotr Kościuszko i Joanna Grzegorczyk. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

 

Zgromadzonych gości i wyjątkowo liczną publiczność powitali: proboszcz parafii, ks. Józef Kubicza, wójt Gminy Sitkówka-Nowiny – Sebastian Nowaczkiewicz oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perla” w Nowinach – Jacek Kania. Po życzeniach wielu pozytywnych wrażeń rozpoczął się emocjonujący koncert, który wprowadził widzów w niezwykły świat muzyki smyczkowej.

Pierwsze skrzypce zagrała Aneta Pawlik – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie skrzypiec. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wraz z orkiestrą Camerata Scholarum koncertowała w wielu krajach Europy, między innymi na Ukrainie, w Anglii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, czy we Włoszech. Drugie skrzypce zagrała Maria Lewaniak – absolwentka PSM w Kielcach w klasie skrzypiec. Obecnie jest studentką lingwistyki w Lublinie. Również grała w orkiestrze Camerata Scholarum, dzięki której miała możliwość koncertować w wielu krajach Europy. Na altówce swoje umiejętności muzyczne zaprezentował Piotr Kościuszko, który ukończył II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej im. Różyckiego w Kielcach w klasie altówki. Obecnie studiuje teorię muzyki na Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz informatykę na Politechnice Włocławskiej. Jest też członkiem orkiestry Camerata Scholarum. Piękne brzmienie wiolonczeli zaprezentowała Joanna Grzegorczyk – absolwentka PSM im. L. Różyckiego w Kielcach. Obecnie jest studentką V roku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie studiuje edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej. Wraz z orkiestrą Camerata Scholarum grała koncerty zarówno w Polsce jak i za granicą.

Młodzi artyści wykonali szereg chwytających za serce, wybitnych utworów, między innymi: „Eine Kleine Nachtmusic” cz. I W. A. Mozarta, kanon J. Pachelbela, „Wiosna” cz. I Allegro i „Zima” cz. II Largo z cyklu „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego, „Aria na strunie G” J. S. Bacha, „Tango El Choclo” A. G. Villoldo, „The Entertainer” i „Heliotrope Fouquet”  Scota Joplina, „Yesterday” The Beatles, „What a wonderfull world” Louisa Armstronga, „Alleluja” Leonarda Cohena, „Por una cabeza” – tango z filmu „Zapach kobiety" Carlosa Gardela oraz „Libertango” Astora Piazzolla.

Głównym organizatorem koncertu była Edyta Bobryk – kierownik ds. kultury w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła" w Nowinach, która z ogromnym zaangażowaniem prowadziła całą uroczystość. – Cieszę się, że pomimo, iż obecne stanowisko zajmuję od niedawna, już udało mi się zorganizować tak wspaniałe widowisko i że moje pierwsze działanie artystyczne w nowej pracy dało taki efekt – mówi Edyta Bobryk. – Koncert został przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Jego atmosfera, ogromny talent muzyków, ich niesamowita umiejętność przekazywania emocji poruszyły serca i dusze gości i pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o codzienności. Zachęciły również do refleksji zabierając nas do zupełnie innego, lepszego świata, świata muzyki – dodaje kierownik GOK.

Występ młodych muzyków został nagrodzony gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Gdy oklaski ucichły, proboszcz parafii ks. Józef Kubicza, wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz oraz dyrektor GOK „Perła” Jacek Kania podziękowali kwartetowi smyczkowemu ESPRESSIVO za niezwykły koncert, wyrażając jednocześnie nadzieję na kontynuację zwyczaju artystycznych uroczystości.

Agnieszka Olech

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 16 °C
Ciśn.: 982 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet