Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

Będą nowe pieniądze z unijnych funduszy trzeba zdecydować na co je wydać

08-09-2015

 

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy” serdecznie zaprasza na spotkania konsultacyjne organizowane w ramach prac związanych z przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju, którą LGD realizować będzie w przyszłym okresie programowania PROW 2014-2020.

 

W poprzednim okresie PROW 2007-2013 przy udziale środków pozyskanych za pośrednictwem LGD udało się zrealizować ponad 100 interesujących oddolnych inicjatyw, których beneficjentami były m.in. osoby fizyczne, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, kościoły, instytucje kultury i gminy. Mamy nadzieję, że realizacja nowej perspektywy przyniesie jeszcze więcej ciekawych i ważnych projektów, które będą sukcesem nas wszystkich.

PROW na lata 2014-2020 pochyla się nad problemami grup defaworyzowanych i zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, dlatego na spotkanie zapraszamy także przedstawicieli tych grup, a także wszystkich, którzy mają wizję rozwoju regionu i chcieliby ją wdrożyć w życie. Każdy głos w tej dyskusji będzie cenny.

Niezwykle istotne będą dla nas potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców, ponieważ ponad połowa z planowanego na około 5 mln zł budżetu LGD przeznaczona zostanie na rozwój przedsiębiorczości, dlatego gorąco zapraszamy zarówno przedsiębiorców, jak i osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą.

Podczas spotkań chcielibyśmy dokonać diagnozy obszaru, w tym określić potrzeby i problemy mieszkańców, przeprowadzić analizę SWOT, czyli wskazać mocne i słabe strony a także szanse i zagrożenia, a w późniejszym terminie skonsultować zebrane informacje i na podstawie wypracowanych wniosków wyznaczyć kierunki i cele, nad wypełnieniem których pracować będziemy w przyszłym okresie programowania.  

Zapisy, które znajdą się w LSR na tym etapie decydować będą o tym, jakiego rodzaju operacje będą realizowane w przyszłości, dlatego tak ważny jest udział w spotkaniach reprezentantów możliwie wszystkich grup społecznych, które chciałyby w przyszłości korzystać ze środków LGD i tym samym mieć realny wpływ na rozwój naszego regionu. Na spotkania konsultacyjne zapraszamy osoby fizyczne, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na naszym terenie, liderów społecznych, osoby związane z turystyką, kulturą.

Przyjdźcie na spotkanie konsultacyjne LSR i wskażcie kierunki rozwoju naszego regionu. Wierzymy, że razem możemy wykorzystać pieniądze unijne tam, gdzie są one naprawdę potrzebne.

 

Terminy spotkań:

Nowiny 15.09.2015 r., godz. 11.00, sala konferencyjna Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny, ul. Białe Zagłębie 25, 26-052 Nowiny,

Morawica 15.09.2015 r., godz. 14.00, sala konferencyjna Centrum Kultury, ul. Spacerowa 7, 26-026 Morawica,

Chęciny 16.09.2015 r., godz. 13.00, budynek „Niemczówki”, ul. Małogoska 7, 26-060 Chęciny.

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet