Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

W Nowinach świętowali złote gody

08-09-2015

 

Pary z terenu gminy Sitkówka-Nowiny, które pół wieku temu powiedziały sobie sakramentalne tak, medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta RP odznaczyła wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny.

 

 

      Dziewięć par małżeńskich z terenu gminy Sitkówka-Nowiny świętowało wieloletnie pożycie małżeńskie. Jedna z par obchodziła jubileusz 65-lecia, a osiem z nich otrzymało medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. – Medale te są przyznawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Te odznaczenia to specjalne podziękowania dla Was od całego społeczeństwa za to, że stworzyliście rodzinę i nienagannie przeżyliście ze sobą 50 lat – mówiła wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba podczas uroczystości w Urzędzie Gminy w Nowinach. – 50 lat to w sumie 18 tysięcy dni i miliony minut spędzone razem. Jesteście seniorami naszych rodów i stanowicie dla nas wzór wierności małżeńskiej – mówiła wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, składając dostojnym jubilatom życzenia uznania, spokoju, radości i zdrowia.

      W uroczystości dekoracji medalami udział wziął również wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. – Jesteście dla nas wzorem na to, jak w zgodzie i szacunku przeżyć ze sobą ponad pół wieku, dając przykład swoim dzieciom, wnukom i prawnukom – podkreślał wójt Sebastian Nowaczkiewicz, gratulując pięknego jubileuszu. Do życzeń dołączyła się także Przewodnicząca Rady Gminy Sitkówka-Nowiny  Zofia Duchniak, oraz Wicestarosta Powiatu Kieleckiego – Zenon Janus. – 50 lat to historia zapisana w naszych głowach i sercach. Życzę Wam kolejnych pięknych jubileuszy, wytrwałości, wzajemnego zrozumienia i dużo zdrowia – podkreślał wicestarosta Zenon Janus.

      Po oficjalnych uroczystościach, przy słodkim poczęstunku, nadszedł czas na rozmowę, w czasie której małżonkowie chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat udanego pożycia małżeńskiego. Opowiadali o swoim szczęściu, radościach i smutkach, a także o sukcesach oraz porażkach, jakie przeżyli w czasie 50 lat związku małżeńskiego. – Najważniejszy jest kompromis i bezgraniczne zaufanie. To pomaga przetrwać wszystkie, nawet najtrudniejsze chwile – mówili zgodnie małżonkowie zapytani o receptę na długie i szczęśliwe wspólne życie.

       Podczas uroczystości, która po raz pierwszy odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny, gratulowano dostojnym jubilatom wytrwania długich lat w miłości, wierności, wzajemnym szacunku i życzliwości wobec siebie. Z okazji pięknego jubileuszu specjalnie dla wszystkich par odśpiewano tradycyjne „Sto lat”, a podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana. Na zakończenie małżonkowie oraz zaproszeni goście ustawili się do wspólnej, pamiątkowej fotografii. Wszystkie pary otrzymały również z rąk władz gminy wspaniałe prezenty w postaci ciepłych kołder i poduszek.

 

W tym roku złote gody świętowali:

Wiesława i Andrzej Boruch z Nowin, Halina i Władysław Dziadek ze Zgórska, Stefania i Władysław Jakubowscy z Nowin, Krystyna i Józef Kaczor z Kowali, Teresa i Stanisław Kaleta z Nowin, Danuta i Ryszard Urbańczyk z Szewc, Janina i Zbigniew Ślusarczyk z Szewc oraz Janina i Ireneusz Świąder z Nowin.

Jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego w tym roku obchodzili Państwo Helena i Władysław Bentkowscy z Kowali.

 

      Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia, miłości, cierpliwości i kolejnych pięknych rocznic wspólnego życia.

 

Agnieszka Olech 

 


 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet