Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 7 sierpnia 2020   |   Imieniny: Kajetan, Klaudia

Aktualności

 

 

Nowe poidełko stanęło w Nowinach

14-08-2015

 

13 sierpnia został oficjalnie otwarty nowy punkt, w którym można napić się czystej, zdrowej wody. Punkt ten usytuowany jest przed Urzędem Gminy Sitkówka - Nowiny. Zdrój z wodą pitną powstał dzięki porozumieniu władz samorządowych z Wodociągami Kieleckimi.

 

 

 

      Mieszkańcy Nowin już mogą bezpłatnie ugasić pragnienie przed Urzędem Gminy w Nowinach. Usytuowanie zdroju z wodą pitną przy ul. Białe Zagłębie zostało wybrane jako najbardziej optymalne i ogólnodostępne miejsce. Płynie z niego woda zdatna do picia, która jest regularnie badana w laboratorium. – Poidełko to nasza odpowiedź na długą falę upałów, która opanowała cały kraj – mówi Sebastian Nowaczkiewicz wójt Gminy Sitkówka – Nowiny. – Dzięki porozumieniu z prezesem Wodociągów Kieleckich Henrykiem Milcarzem, powstało dosłownie w dwa dni. Jestem przekonany, że w tak upalne dni jak dziś, będzie ono intensywnie użytkowane – dodaje.

       - Wójt Sebastian Nowaczkiewicz zadzwonił do mnie z tym pomysłem dosłownie trzy dni temu - mówił Henryk Milcarz prezes Wodociągów Kieleckich. - W związku z panującymi upałami postanowiliśmy działać szybko. Wodociągi poidełko zamontowały, a gmina Sitkówka-Nowiny zagospodarowała teren wokół - podkreślał podczas otwarcia prezes Henryk Milcarz, który zgodnie z tradycją nadał poidełku imię. Każdemu poidełku, jakie ustawiamy, nadajemy imię. Postanowiłem, że to będzie nosić imię "Sebcio" – powiedział, przecinając wraz z wójtem Sebastianem Nowaczkiewiczem wstęgę na nowym zdroju z wodą pitną. Po czym, po odsłonięciu poidełka, obaj panowie napełnili dzban wodą z "Sebcia" i częstowali nią gości - Nasza woda pochodzi wyłącznie ze studni głębinowych. Mogą ją pić osoby w każdym wieku, bez filtrowania i gotowania. Jest porównywalna z tą, jaką możemy kupić w sklepach w plastikowych butelkach. Jest naturalnie filtrowana podczas przesączania się przez warstwy gleby. Spoczywa w zbiornikach bez dostępu światła i powietrza, a kamień, który osadza się w czajniku, powinien trafić do naszego organizmu. To są minerały niezbędne dla zdrowia, jak wapń, magnez, sód i potas. Nie jest ich za dużo, nie ma więc obawy o kamicę czy inne dolegliwości - zapewniał prezes wodociągów kieleckich. Nasza woda poddawana jest tysiącom badań rocznie, i to nie tylko w okolicach ujęcia, ale i u odbiorców, konsumentów, również na ich życzenie. Także pijcie wodę na zdrowie - zachęcał.

      Zdrój powstał dzięki porozumieniu Wodociągów Kieleckich i władz samorządowych Nowin. Wodociągi sfinansowały zakup urządzenia, natomiast Urząd Gminy Sitkówka – Nowiny pokryje koszty zużycia wody. Poidełko będzie czynne aż do pierwszych mrozów. Z pewnością będzie ono dużym udogodnieniem w upalne dni dla wielu spragnionych osób, a tych było mnóstwo już na samym otwarciu. - To doskonały pomysł. Będzie gdzie się schłodzić i napić. Szczególnie teraz, kiedy są tak duże upały - mówili zgodnie mieszkańcy, którzy jako pierwsi skorzystali z nowego poidełka.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet