Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

DZIECI I MŁODZIEŻ Z MIASTA I GMINY PŁOTY WYPOCZYWAJĄ W NOWINACH

25-07-2013

 

37-osobowa grupa dzieci i młodzieży z miasta i gminy Płoty (woj. zachodniopomorskie) przebywa od 23 lipca do 3 sierpnia 2013 r. w Nowinach na Warsztatach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP. W tym samym czasie w Płotach gości grupa dzieci i młodzieży z gminy Sitkówka – Nowiny. Wymiana jest efektem współpracy między gminami.

 

GOŚCIE W NOWINACH

Na wypoczynek do Nowin, na Warsztaty Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, przyjechało 37 dzieci i młodzieży z 4 opiekunami z miasta i gminy Płoty. Zostali zakwaterowani w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.

- Gdy wyjeżdżaliśmy z Płotów żegnała nas … Gminno – Szkolna Orkiestra Dęta „Nowiny”, która wypoczywała w pobliskim Mrzeżynie, a w Nowinach zostaliśmy gorąco powitani przez wójta Stanisława Baryckiego – mówił kierownik warsztatów Łukasz Rachubieński. - Program pobytu w Nowinach jest bardzo bogaty, co cieszy zarówno dzieci jak i opiekunów. Najfajniejszym punktem naszego pobytu jest możliwość korzystania z kąpieli na krytej pływalni „Perła” przez 3,5 godziny dziennie. Dzisiaj mieliśmy dzień pożarniczy. Był pokaz gaszenia przygotowany przez OSP Kowala, a potem zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach. Po kolacji mamy dyskotekę. Jutro będzie dzień sportowy. Przeprowadzimy turniej piłki siatkowej. Poznajemy atrakcje waszej gminy i okolicy, których nie brakuje. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu.

 

NASI W MIEŚCIE I GMINIE PŁOTY

W tym samym czasie 36 młodych mieszkańców gminy Sitkówka – Nowiny z 5 opiekunami przebywa na terenie miasta i gminy Płoty również na Warsztatach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP. Jak poinformował nas kierownik warsztatów Jerzy Kurek, komendant OSP Gminy Sitkówka – Nowiny, na wypoczynek wyjechało 19 osób reprezentujących OSP Kowala, 7 z OSP Wola Murowana i 10 z OSP Szewce – Zawada.

– Zostaliśmy zakwaterowani w Szkole Podstawowej nr 2 w Płotach. Podczas warsztatów dzieci szkolą się z zakresu pierwszej pomocy, łączności, składania linii gaśniczych i przejścia torów przeszkód zgodnie z przepisami CTIF. Gospodarze przygotowali nam także bogaty program pobytu. Zwiedzamy okolicę m.in. miejscowość Borne Sulinowo, której jeszcze kilka lat temu nie było na mapie. Jutro jedziemy do Kołobrzegu – mówił komendant Jerzy Kurek.

Podczas rozmowy telefonicznej z komendantem Jerzym Kurkiem w Płotach trwał mecz pomiędzy gminami Płoty i Sitkówka – Nowiny roczników 97 i młodszych. – Pierwszą połowę wygrały Płoty 3:0 – dodał Jerzy Kurek.

Piotr Piestrzyński

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet