Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

TRWA PĘCZKOWANIE KŁOSÓW DO WIEŃCÓW DOŻYNKOWYCH

25-07-2013

 

W poszczególnych sołectwach gminy Sitkówka – Nowiny trwa pęczkowanie kłosów, z których potem zostaną wykonane wieńce na sierpniowe, gminne dożynki. 25 lipca 2013 r., na trzecim z kolei pęczkowaniu, spotkaliśmy panie z Klubu Seniora w Nowinach. – W naszym wieńcu będzie królowała pszeniczka, żyto, owies, jęczmień i len nade wszystko. A obok nich kwiaty, owoce i warzywa – przyznała Zofia Stępnik, która jest głównym projektantem wieńca reprezentującego Nowiny, Zgórsko, Zagrody i Trzcianki.

 

Zboża w tym roku obrodziły i będzie za co dziękować podczas tegorocznych dożynek. Prace nad przygotowaniem wieńca dożynkowego panie z Klubu Seniora w Nowinach rozpoczęły około 10 lipca. Oczywiście wcześniej trzeba było zdobyć niezbędne zboża. Cześć z nich panie wysiały i zebrały w swoich ogrodach i na swoich działkach. 25 lipca panie zebrały się na pęczkowaniu kłosów w gospodarstwie Doroty Rutkiewicz w Zagrodach, która w ubiegłym roku była starościną dożynkową. Przy snopkach zbóż uwijały się: Zofia Stępnik, Dorota Rutkiewicz, Krystyna Janiec, Wiesława Furmanek, Krystyna Starek, Zofia Górak, Józefa Bartosz, Władysława Duda, Maria Gruszczyńska – Tkacz, Elżbieta Stachowicz i Zofia Szmidt. Seniorkom pomagała 3,5 letnia Daria – wnuczka pani Doroty, która bardzo fachowo zbierała len.

Przygotowanie wieńca będzie trwało praktycznie do ostatniego dnia, a nawet do ostatniej nocy – jak mówią panie - by wszystko na wieńcu pięknie i świeżo wyglądało.

Piotr Piestrzyński

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet