Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SZOLE PODSTAWOWEJ W NOWINACH

28-06-2013

 

W piątek 28 czerwca w Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

 

O godz. 800  w lokalnym kościele odbyła się uroczysta msza święta, w której licznie uczestniczyli uczniowie szkoły, wychowawcy,  nauczyciele i rodzice. W  treści kazania pojawiła się duszpasterska troska o to,  aby dzieci zaprosiły Boga  na wakacyjne szlaki i bezpiecznie spędzili ten wolny czas.

Następnie  o godz. 900 odbyła się oficjalna część uroczystości, w której p. dyrektor Joanna Wojcieszyńska uroczyście powitała licznie zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, podziękowała za całoroczny trud i pogratulowała osiągnięć. Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny reprezentowała na uroczystości pani sekretarz  Izabela Dziewięcka. W tym roku szkolnym placówkę pożegnano 70 absolwentów, z tego 30 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Rekordową liczbę świadectw z czerwonym paskiem otrzymali uczniowie klas czwartych. Wszystkich wyróżnionych  z klas IV-VI obdarowano nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców. Pamiątkowe książki trafiły również do uczniów klas trzecich. Jednym z ważniejszych momentów uroczystości było wręczanie stypendiów pieniężnych Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny przyznawanych ze środków gminnych. Stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało 43 uczniów, za osiągnięcia artystyczne 16 uczniów, a sportowe 9. W sumie stypendia otrzymało 68 uczniów i jest to najliczniejsza grupa od początku przyznawania tego wyróżnienia.  

W imieniu Wójta Stanisława Baryckiego dyplomy stypendialne wręczyła pani Izabela Dziewięcka. Pani sekretarz życzyła uczniom dalszych sukcesów w nauce i bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji. Dyrektor szkoły podziękowała za życzenia, wsparcie oraz owocną współpracę z organem prowadzącym. Po krótkiej części artystycznej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami. Z radością pożegnano kolejny rok szkolny.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet