Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 maja 2020   |   Imieniny: Karol, Ferdynand

Aktualności

 

 

OSP Kowala zdeklasowała rywali podczas gminnych zawodów pożarniczych!

15-06-2015

 

13 czerwca, na stadionie w Nowinach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze „Nowiny 2015”. Rywalizowało ze sobą siedem drużyn damskich i męskich. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowali odniosła bezdyskusyjne zwycięstwo i zajęła wszystkie cztery pierwsze miejsca w każdej z kategorii.

 

Organizatorami spotkania był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP oraz Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny. W zawodach wzięły udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Wśród nich znalazła się jedna drużyna kobiet  z OSP Kowala i trzy drużyny męskie: z OSP Kowala, OSP Szewce-Zawada i OSP Wola Murowana. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze reprezentowała jedna grupa dziewcząt z MDP Kowala i trzy drużyny chłopców: z MDP Kowala, MDP Wola Murowana i MDP Szewce-Zawada.

Przed rozpoczęciem rywalizacji odbyła się zbiórka, meldunki gotowości i odprawa drużyn. Współzawodnictwo toczyło się w formule dwuboju pożarniczego. Pierwszą konkurencją była sztafeta z przeszkodami, a drugą ćwiczenia bojowe. – Wszystkie jednostki były świetnie przygotowane i dały niesamowity pokaz swoich umiejętności – mówi Marek Dyk z PSP Kielce, sędzia główny zawodów. – Rywalizacja była zacięta i wyrównana, bo każda jednostka chciała wygrać. Dlatego tegoroczne zmagania były na bardzo wysokim poziomie – podsumowuje. Druhowie z niecierpliwością oczekiwali na odczytanie wyników.

Finalnie Kowala bezdyskusyjnie zdeklasowała swoją konkurencję. Wśród drużyn kobiecych miejsce pierwsze zajęła jedyna startująca w tej kategorii drużyna z OSP Kowala. W kategorii seniorów również bezapelacyjnie triumfowała OSP Kowala. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna z OSP Szewce-Zawada, a miejsce trzecie należało do jednostki OSP Wola Murowana. Wśród Młodzieżowych Drużyn Kobiecych najlepsza okazała się drużyna MDP Kowala, a wśród juniorów na miejscu pierwszym znaleźli się ich koledzy z jednostki – MDP Kowala. W tej kategorii miejsce pierwsze przypadło jednostce MDP z Woli Murowanej, a miejsce trzecie zajęła drużyna OSP Szewca-Zawada. – Kowala w tym roku udowodniła, że jest bezkonkurencyjna – mówi Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Gminy Sitkówka-Nowiny. – Ale wszystkie jednostki zaprezentowały się świetnie i pokazały umiejętności na bardzo wysokim poziomie. To mnie niezmiernie cieszy, bo te zawody to swoisty sprawdzian wyszkolenia i możliwości naszych strażaków – dodaje. – Zrobimy wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować naszą gminę podczas powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych, które odbędą się już we wrześniu, a także na zawodach ratownictwa wodnego.

Podczas uroczystości wręczono także nagrody i specjalne podziękowania dla tych, którzy przyczynili się do rozwoju i sukcesów jednostek OSP z Gminy Sitkówka-Nowiny. I tak, brązowym medalem za „Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczony został Zbigniew Pyk, radny Rady Gminy Sitkówka-Nowiny, a Damian Grzegorczyk i Jakub Olejarczyk dostali odznaczenie „Wzorowy Strażak” za szczególne krzewienie idei waleczności wśród strażaków.

Zmagania zakończyły się wręczeniem pucharów i dyplomów. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali cenne nagrody.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet