Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 19 października 2019   |   Imieniny: Pelagia, Piotr

Aktualności

 

 

Stanisław Kobiec sołtysem sołectwa Zgórsko-Zagrody

10-06-2015

 

Mieszkańcy Sołectwa Zgórsko-Zagrody wybrali swojego sołtysa. Został nim Stanisław Kobiec. Będzie to dla niego już szósta kadencja.

 

 

      W związku z zakończeniem się kadencji sołtysów w każdej miejscowości gminy Sitkówka-Nowiny odbyły się spotkania, podczas których zostali wybrani nowi sołtysi i Rady Sołeckie. Przy okazji wyborów, przybyli na zebrania mieszkańcy, w obecności władz gminy Sitkówka-Nowiny, poruszali szereg nurtujących ich problemów.

      Ostatnie z zebrań wyborczych odbyło się w Szkole Podstawowej w Nowinach, gdzie mieszkańcy sołectwa Zgórsko-Zagrody wybierali swojego sołtysa. Jak się okazało, w tajnym głosowaniu bezapelacyjnie wygrał Stanisław Kobiec, pokonując swoich dwóch kontrkandydatów, którymi byli: Andrzej Janowski oraz Zdzisław Markowicz

      Warto zaznaczyć, że dla nowego-starego sołtysa będzie to już szósta kadencja. – Taka ilość głosów świadczy o tym, że ludzie mi ufają i doceniają wszystko to, co dla nich zrobiłem do tej pory – powiedział Stanisław Kobiec tuż po ogłoszeniu wyników. – Przez te wszystkie lata wiele udało się zrobić dla naszego sołectwa. Począwszy od kanalizacji przez lata powstawały nowe drogi, chodniki, oświetlenie. Do największych jednak swoich sukcesów bez wątpienia mogę zaliczyć wybudowanie sygnalizacji świetlnej w Zgórsku. Przejście przez główną drogę dwupasmową było bardzo niebezpieczne. Kierowcy nie jeździli przepisowo. Tiry pędziły tędy nie zważając na prędkość. Ta sygnalizacja świetlna była ogromnie potrzebna. Dzięki niej zdecydowanie zmniejszyła się liczba wypadków. Mieszkańcy mogą teraz bezpiecznie przechodzić – podkreślał wybrany już po raz szósty przez swoich wyborców sołtys sołectwa Zgórsko-Zagrody, Stanisław Kobiec, który do końca nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dlaczego mieszkańcy wybrali go po raz kolejny. – Od lat pomagam ludziom, a społecznikostwo mam we krwi. Lubię też rozmawiać z ludźmi i słuchać ich. Zawsze poruszam ich problemy podczas sesji, czy rozmów z władzami. Występuję w końcu w ich imieniu. Być może dlatego mieszkańcy mi ufają i znowu chcieli mnie widzieć jako swojego przedstawiciela – zastanawiał się Pan Stanisław, który na laurach zasiąść nie zamierza. – Jest jeszcze dużo do zrobienia w naszym sołectwie. Wierzę, że z czasem uda się kolejno wszystko zrobić – dodał.

     Spotkanie z mieszkańcami stało się także doskonałą okazją do poruszenia wielu istotnych spraw i problemów dotyczących nie tylko sołectwa Zgórsko-Zagrody, ale i całej gminy. O zmianach, jakie zaszły w Urzędzie Gminy Sitkówka-Nowiny powiedział wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – Wszystkie zmiany, jakie zaszły były dokładnie przemyślane. Staramy się stworzyć Urząd przyjazny dla mieszkańców, bo to przecież dla nich jesteśmy – zaznaczył wójt Nowaczkiewicz, który przypomniał o możliwości korzystania z aparatu USG, który został zakupiony do nowińskiej przychodni. – Ten aparata przez pół roku stał i nie był wykorzystywany. Dopiero w tym roku udało się zatrudnić bardzo dobrego radiologa i w tej chwili jest już dostępny dla mieszkańców którzy już nie muszą jeździć do Kielc na badania USG, bo mogą je wykonać na miejscu – poinformował wójt Sebastian Nowaczkiewicz, który zachęcał także do zapisywania dzieci do gimnazjum w Nowinach. – Nasze gimnazjum ma doskonałą kadrę pedagogiczną i bardzo dobrą bazę dydaktyczną. Będziemy zmierzać w kierunku udoskonalania oferty. Stąd gorąca prośba o posyłanie dzieci do tej szkoły. Możecie oddać Państwo swoje dzieci do tej placówki bez najmniejszych obaw – przekonywał wójt.

      Spotkanie w Szkole Podstawowej w Nowinach zakończyło się szeroką dyskusją, podczas której mieszkańcy poruszyli wiele swoich problemów. Rozmawiano o poprawie nawierzchni ulicy Grabowej w Zgórsku, pracach związanych z gazyfikacją, systemie informacji w gminie oraz sprawności sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi 762 z ul. Przemysłową w Nowinach.

 

Agnieszka Olech    

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 17 °C
Ciśn.: 981 hPa
Wiatr: 2 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet