Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: niedziela 31 maja 2020   |   Imieniny: Aniela, Petronela

Aktualności

 

 

Zapraszamy

09-06-2015

 

na I Puchar Gór Świętokrzyskich Festiwal Biegowy oraz próbę ustanowienia Rekordu Guinnesa w ilości przebranych osób za CZAROWNICE

 

W dniach 12 czerwca 2015 r. – 14 czerwca 2015 r. po raz pierwszy zostanie zorganizowane wydarzenie pn. I Puchar Gór Świętokrzyskich Festiwal Biegowy. Jest to nowa inicjatywa członków Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry” promująca zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną przy wykorzystaniu unikatowych warunków przyrodniczo-geograficznych Gór Świętokrzyskich. Wydarzenie będzie trzydniową imprezą zachęcającą do aktywności fizycznej, uprawiania sportu – biegania. W ciągu trzech dni imprezy zostaną zorganizowane biegi dostosowane do możliwości fizycznychi oczekiwań różnych osób, w różnym wieku i zróżnicowanej sprawności fizycznej. W trzecim dniu wydarzenia zostanie zorganizowany biegł główny o Puchar Gór Świętokrzyskich na dystansie 44 km. Zakłada się, że w wydarzeniu weźmie udział  ponad 5.000 osób (przez trzy dni trwania wydarzenia) nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale z całej Polski. Biegom będą towarzyszyć wydarzenia dodatkowe: występy zespołów rodzimych, degustacje regionalnych potraw. Główne wydarzenia związane z organizacją imprezy odbędą się w Parku Miniatur i Rozrywki Sabat – Krajno, zaś trasa biegów będzie wiodła przez teren gmin Bieliny, Górno, Bodzentyn i Nowa Słupia.


W dniu 13 czerwca odbędzie się próba ustanowienia rekordu Guinnessa w ilości osób przebranych w kompletny strój czarownicy.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet