Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE „NOWINY 2013”

08-07-2013

 

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze „Nowiny 2013” odbyły się 7 lipca 2013 roku. Na stadionie w Nowinach można było podziwiać sprawność drużyny dziewczęcej i kobiecej, drużyn chłopięcych oraz seniorów reprezentujących trzy działające na terenie gminy Sitkówka – Nowiny jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych: w Kowali, Szewcach – Zawadzie i Woli Murowanej. Zdaniem wójta Stanisława Baryckiego straż pożarna to jedna z nielicznych organizacji, która jest do dyspozycji całego społeczeństwa w likwidacji skutków zdarzeń tragicznych takich jak ubiegłoroczny huragan, tegoroczne gradobicie czy pożary dużych zakładów. – Dziękuje druhom - strażakom za zaangażowanie i współpracę – dodał wójt.

 

Zawody zorganizował  Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Sitkówce-Nowinach, a ich gospodarzem był Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Murowanej. Rozpoczęły się od wprowadzenia na murawę stadionu 7 drużyn pożarniczych z Marcinem Wojcieszyńskim - dowódcą uroczystości na czele. Zawody otworzył wójt gminy Stanisław Barycki. Sprawność strażaków podziwiali także: zastępca wójta Krzysztof Rym, przewodniczący Rady Gminy Sebastian Nowaczkiewicz, radni gminy, Jerzy Kurek – komendant gminny OSP w Sitkówce – Nowinach oraz mieszkańcy gminy Sitkówka – Nowiny. Obstawę medyczną zawodów zapewniała załoga SZPOZ w Sitkówce - Nowinach.

Komisję sędziowską, która oceniała sprawność strażaków tworzyli pracownicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach: młodszy brygadier Szymon Górski (przewodniczący, sędzia główny), młodszy kapitan Adam Borowiec, młodszy aspirant Seweryn Trepka, młodszy aspirant Marcin Pastuszka i Katarzyna Hanas.

Na murawie walczyły:

  1. Kobieca Drużyna z OSP Kowala
  2. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z OSP Kowala
  3. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców z OSP Kowala
  4. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców z OSP Szewce – Zawada
  5. Drużyna Seniorów OSP Kowala
  6. Drużyna Seniorów OSP Szewce – Zawada
  7. Drużyna Seniorów OSP Wola Murowana

Zawodom towarzyszyła prezentacja sprzętu pożarniczego. Oczywiście największym powodzeniem cieszyły się samochody pożarnicze gminnych jednostek OSP, które prezentowały się na stadionie w pełnej krasie.

WYNIKI ZAWODÓW:

KAT. DRUŻYN KOBIECYCH:

I miejsce Kobieca Drużyna Pożarnicza z OSP Kowala

KAT. DRUŻYN DZIEWCZĘCYCH:

I miejsce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z OSP Kowala

KAT. DRUŻYN CHŁOPCÓW:

I miejsce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców z OSP Kowala

II miejsce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców z OSP Szewce - Zawada

KAT. SENIORÓW:

I miejsce – OSP Kowala

II miejsce – OSP Wola Murowana

III miejsce – OSP Szewce – Zawada

Dyplomy i puchary dla zwycięskich drużyn wręczali wójt gminy Stanisław Barycki i przewodniczący Rady Gminy Sebastian Nowaczkiewicz. Zwycięzcy gminnych zawodów w poszczególnych kategoriach pojadą na Powiatowe Zawody Pożarnicze, które prawdopodobnie odbędą się we wrześniu w Strawczynie.

- Na gminnych zawodach mamy okazję zobaczyć poziom wyszkolenia, zwłaszcza drużyn młodzieżowych. Oceny dokonują niezależni eksperci z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i to jest dla nas wyznacznikiem. Poza tym jest możliwość spotkania się wszystkich pokoleń strażaków gdyż widziałem nawet seniora ponad 80-letniego Władysława Bentkowskiego. Przychodzą całe rodziny – mówił wójt Stanisław Barycki.

Zdaniem wójta straż pożarna to obecnie jedna z nielicznych organizacji, która jest do dyspozycji całego społeczeństwa, w zdarzeniach, często tragicznych takich jak ubiegłoroczny huragan, tegoroczne gradobicie czy pożary dużych zakładów.

- Nasze jednostki są tak doposażone, że mogą świadczyć pomoc o każdej porze. Dwie z nich – OSP Wola Murowana i OSP Kowala są w Krajowym Systemie Ratownictwa i niewiele ustępują jednostkom zawodowym. To satysfakcja dla nas, że pieniądze przeznaczone na profilaktykę przeciwpożarową zostały dobrze wydane – zaznaczył.

Wójt chwalił strażaków za działanie podczas usuwania skutków czerwcowego gradobicia. – Zostały wystawione dwie pełne obsady i jedna obsada pomocnicza, które pomagały mieszkańcom zabezpieczać zniszczone dachy domów. Chcę także podziękować Państwowej Straży Pożarnej i jednostkom OSP z Brudzowa, Sukowa oraz jednostce żeńskiej z Chęcin. W trudnych chwilach okazali braterstwo. W jednostkach OSP najważniejsze to szkolenie, szkolenie i jeszcze raz szkolenie – dodał wójt.

Podziękowania złożył także strażakom Sebastian Nowaczkiewicz, przewodniczący Rady Gminy Sitkówka – Nowiny. - Dziękuję w imieniu swoim i radnych za wysiłek, który włożyliście w dzisiejszą rywalizację. Poświęcacie swój prywatny czas na uczestnictwo w zawodach, doskonalenie swoich umiejętności i działalność w gminnych jednostkach OSP. Dziękuję także za waszą pracę przy ratowaniu domów mieszkańcom poszkodowanym podczas gradobicia – mówił przewodniczący Nowaczkiewicz.

Zarząd Gminny OSP uhonorował dyplomami „Najbardziej aktywnych działaczy OSP w 2012 roku”. Dyplomy otrzymali: Przemysław Bednarski (OSP Szewce – Zawada), Tomasz Bentkowski (OSP Kowala) i Marcin Wojcieszyński (OSP Wola Murowana).

Piotr Piestrzyński

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet