Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 września 2023   |   Imieniny: Wera, Honoriusz

Pytania do Wójta - archiwum

 

 

Jeżeli chcesz zapytać Wójta o ważną dla Ciebie sprawę związaną z działalnością Gminy Sitkówka-Nowiny nie musisz już przychodzić do Urzędu. Możesz zadać pytanie korzystając z naszego serwisu internetowego.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Tomasz

Data: 2014-11-19 21:11:52

Miejscowość Gmina Sitkówka-Nowiny

 

pytanie

Informacje o straży pożarnej z gminy

 

Witam Panie Wójcie Dlaczego komendant gminnej straży pożarnej od wielu wielu lat nie poprawił informacji dotyczących danych ochotniczych straży na stronie gminy. Jestem uczniem liceum o kierunku służb mundurowych i nie mogę zrozumieć sprzeczności w informacjach dotyczących straży pożarnych zawartych na stronie internetowej gminy a rzeczywistością. Z racji m.in. pracy zaliczeniowej w liceum jakiś czas temu byłem w urzędzie i dostałem informacje o strażach w naszej gminie. Jednak po przypadkowej rozmowie z jednym strażakiem ochotnikiem z naszej gminy doszedłem do wniosku że nie posiadacie aktualnych informacji dotyczących strażaków. Mamy juz prawie 2015 rok a na stronie są opisy z 2012 roku. Do tego w kierownictwie straży doszło kilka lat temu do zmian i nie jest to poprawione. Strażak z którym rozmawiałem mówił że wiele razy dostarczał poprawione informacje i nadal nie zostało to zmienione a oni nie mają na to wpływu. Czy jest ktoś kto mógłby komendanta gminnego gminnej straży pstryknąć w nos żeby się obudził, bo postronne osoby uzyskują nieaktualne informacje .

 

odpowiedź

Bardzo serdecznie  dziękuje  za zwrócenie uwagi na to zagadnienie, ponieważ utwierdza mnie to w przekonaniu, że ten komunikator jest istotnym źródłem informacji dla naszych mieszkańców.  Informuję iż w dniu 16.12.2014 r. odbędzie się Zarząd Gminny OSP na którym wystąpię do poszczególnych jednostek z terenu naszej Gminy o przekazanie informacji na temat m.in. posiadanego sprzętu, zawodów sportowych, osiągnięć, terminów spotkań i zasad wstępowania w szeregi OSP, które następnie podam do publicznej wiadomości na stronie naszej Gminy w zakładce OSP.

 

 

 

 

 

 

Autor: Aneta

Data: 2014-11-06 20:14:06

Miejscowość Nowiny

 

pytanie

Plakaty wyborcze

 

Witam Mam pytanie związane z rozmieszczaniem plakatów wyborczych. Czy na mieniu gminy można umieszczać plakaty wyborcze kandydatów na radnych powiatu, woj. itd. ? Dowiedziałam się, że na budynkach gminnych jak i innym mieniu gminnym nie można umieszczać treści wyborczych (plakatów kandydatów), a na działce należącej do gminy (przed urzędem) znajdują się plakaty pańskich znajomych kandydatów. Może Pan to wyjaśnić jeżeli jedno przeczy drugiemu. Czy to tylko Pan może zezwalać na umieszczanie fotografii kandydatów na mieniu gminnym? Brak odpowiedzi z Pana strony uznam za unikanie prawdy przed mieszkańcami naszej gminy z przyszłością. Pozdrawiam

 

odpowiedź

Szanowna Pani Aneto,

Dziękuję za zainteresowanie rozmieszczeniem plakatów wyborczych kandydatów na wójta, na radnych Gminy, powiatu i Sejmiku Wojewódzkiego na terenie naszej Gminy.

Chcę Panią zapewnić jak też innych mieszkańców Gminy, że teren po byłym przedszkolu jest przestrzenią publiczną, ale na dzisiaj nie przypisaną do żadnej z jednostek organizacyjnych Gminy ani też nie jest związany funkcjonalnie z urzędem Gminy. W tej sytuacji w stosunku do każdego występującego do mnie komitetu wyborczego o umieszczenie plakatów kandydatów na wcześniej wymienione funkcje odniosłem się pozytywnie. Zapewne Pani również z przyjemnością spojrzy na umieszczone obok siebie wizerunki kandydatów z różnych partii czy też bezpartyjnych.

Nie widzę również przeszkód jeśli którykolwiek z komitetów zwróci się do mnie aby umieścić tam kolejne wizerunki kandydatów startujących w najbliższych wyborach. Zapewne przyzna mi Pani również rację, że co najmniej niestosowne jest umieszczanie plakatów na gminnych tablicach ogłoszeń i zakrywanie urzędowych obwieszczeń o wyborach, pomimo informacji aby nie zakrywać treści obwieszczeń plakatami. Nie chciałbym sugerować, że jest to swoisty rodzaj braku szacunku do przepisów prawa wyborczego i nie najlepiej świadczy jeżeli są to plakaty byłych radnych czy to do gminy czy do powiatu.

Próbujmy uczyć szacunku i dajmy dobry przykład dla naszych młodszych obywateli, którzy po raz pierwszy przystąpią do głosowania lub będą to czynić w latach następnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Grzegorz

Data: 2014-11-04 21:44:28

Miejscowość Kowala

 

pytanie

OSP

 

Witam Panie Wójcie,bardzo proszę o przekazanie administratorowi strony o zaktualizowanie danych na temat OSP oraz upiększenia jej fotkami ze sprzętem znajdującym się w poszczególnych jednostkach bo naprawdę jest co oglądać a strona wygląda tak ponuro jakby strażnice były puste i nic tam się nie działo a przecież jest to sprzęt zakupiony przez Pana i trzeba się tym chwalić:))))).Pozdrawiam Grzegorz.

 

odpowiedź

Pragnę poinformować Pana, że  temat materiałów które dana OSP chciałaby zapieścić na stronie internetowej został wielokrotnie podnoszony na zebraniu Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP. Należy nadmienić, że użytkownikami budynków strażnic jest nie tylko OSP, ale również inne stowarzyszenia dotyczy to budynków OSP Kowala i Wola Murowana. Bardzo serdecznie dziękuje za zwrócenie uwagi na to zagadnienie, ponieważ utwierdza mnie to w przekonaniu, że ten komunikator jest istotnym źródłem informacji dla naszych mieszkańców. Ponownie zwrócę się do poszczególnych Zarządów OSP o przygotowanie i przesłanie aktualnych materiałów, które będą potwierdzenie ogromu pracy społecznej jaką wkładają druhny i druhowie z Naszych OSP.

 

 

 

 

 

 

Autor: Elżbieta

Data: 2014-11-03 14:39:39

Miejscowość Bolechowice

 

pytanie

działalność ochotniczej strazy pożarnej

 

chciałabym się dowiedzieć czy ochotnicza straż pożarna ma obowiązek pomagania mieszkańcom gminy w różnych sprawach czy jest powołana tylko do gaszenia pożarów i reprezentowania Gminy na uroczystościach. mnie się wydaje że mieszkańcy którzy w jakiś sposób współfinansują działania strażaków powinni móc liczyć na ich pomoc ale może się mylę to proszę o wyjaśnienie. do rzeczy na mojej posesji rośnie duża lipa było 2 ale wcześniejsza zawierucha wyrwała jedną która zawaliła płot sami we własnym zakresie ja usunęliśmy naprawiliśmy płot nikt nam nie pomógł trudno została druga którą należy popodcinać ponieważ grozi zawaleniem budynku w razie jakiejś zawieruchy. zwróciłam się w tej sprawie do gminy dostałam zgodę na jej usunięcie ponieważ jesteśmy z mężem już w wieku emerytalnym nie podjęliśmy się samodzielnie tego zrobić więc pomyślałam że kto jak kto ale strażacy mi pomogą i rozczarowanie odmówili stąd moje pytanie na wstepie i ogromna prośba do kogo mogę się zwrócić o pomoc w mojej sprawie z poważaniem Elżbieta Górecka

 

odpowiedź

Pragnę poinformować Panią, że zgodnie z ustawa o ochronie przeciwpożarowej strażacy ratownicy działających w Jednostkach OSP są zobowiązani w miarę posiadanego czasu wolnego do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych mających na celu ratowanie życia i mienia mieszkańców Naszej Gminy i nie tylko.

Mając na uwadze pomoc w rozwiązaniu Państwa problemu, należy dokonać sprawdzenia przez strażaków miejsca usytuowania drzewa w celu stwierdzenia czy strażacy są w stanie usunąć powyższe drzewo przy pomocy sprzętu i urządzeń będących na ich wyposażeniu. Tak, aby nie było ryzyka zagrożenia dla życia strażaków i Państwa mienia poprzez jego uszkodzenie. W tym celu zostaną rozważone możliwości a także zostanie określona wysokość środków finansowych do udzielenia pomocy dla Państwa w wyżej wymienionej sprawie. Myślę że wspólnie na miejscu z merytorycznie odpowiedzialnym pracownikiem uda się znaleźć rozwiązanie powyższego problemu.

 

 

 

 

 

 

Autor: Katarzyna Kusak

Data: 2014-10-31 11:48:54

Miejscowość Kowala

 

pytanie

Gazyfikacja Kowali

 

Szanowny Panie Wójcie! Interesuje mnie temat budowy sieci gazowej w Kowali. Jakiś czas temu odbyło się spotkanie na ten temat i sprawa ucichła, a osoby będące na etapie budowy domu i stojące przed wyborem sposobu ogrzewania chciałyby wiedzieć na co się nastawiać i czy jest szansa gazyfikacji i jeśli tak to czy jest to sprawa bliska czy dotyczy bliżej nieokreślonej przyszłości.

 

odpowiedź

Uprzejmie informuję, za wiadomościami z „Echa dnia”, że gazyfikacja a tym samym zabezpieczenie gazu ziemnego do celów bytowych, jak też do celów przemysłowych zakończy się w zakresie zabudowy głównych magistral niskiego ciśnienia w lipcu 2015 r. Szczegółowe informacje w tych sprawach znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.psgaz.pl/dlaklienta oraz pod nr tel. 41 34 94 261

 

 

 

 

 

 

Autor: S.WOZNIAK

Data: 2014-10-27 20:54:36

Miejscowość ZGORSKO

 

pytanie

PRACA

 

Panie Wojcie.Jest Pan juz kilka kadencji w tej gminie i dlatego nasuwa mi sie takie pytanie do Pana jesli mozna.Wielu ludziom najwazniejsza sprawa jest miec dobra prace, poniewaz przez nia ludzie poznaja swoja wartosc i czuja sie bezpieczni.Uwazam ze poprzez prace interwencyjne tego nie osiagna.Uwazam ze do naszej Gminy powinien byc juz dawno sciagniety kapital ktory np.zapewni dla mieszkancow miejsca pracy ktore poprawia ich byt i poczucie komfortu.Jestem pewien ze Pan jako byly dyr.powinien juz dawno to zrobic bo mysle ze jest Pan wladny i chyba dojrzal do tego.Tego oczekuja napewqno wszyscy od Pana Z powazaniem.

 

odpowiedź

Szanowny Panie,

zadał Pan niezwykle interesujące pytanie dotyczące wspierania działalności gospodarczej i tworzenia nowych firm na terenie naszej Gminy.

Poniżej pozwalam sobie przedłożyć informację na temat podmiotów działających na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny począwszy od roku 2011 do chwili obecnej w formie opisowej i krótkim zestawieniu latami.

Jestem przekonany że zarówno Pan jak i czytający tę informację wyciągną właściwe wnioski, ze w zakresie rozwoju działalności gospodarczej nie jest źle.

 

W 2011 r. było 68 wykreśleń działalności gospodarczych natomiast nowych wpisów (założonych działalności gospodarczych) 72 – łącznie to 677 podmiotów – dane Urząd Statystyczny w Kielcach. Spowodowane to było częściowo dość licznymi dofinansowaniami  głównie z Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. W 2012 roku łączna liczba podmiotów to 694 (dane Urząd Statystyczny w Kielcach). W tym samym roku zostało wykreślonych 70 podmiotów gospodarczych. Nowych podmiotów w tym okresie przybyło 82. W 2013 r. na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny (stan na grudzień 2013 – baza danych Urzędu Statystycznego w Kielcach) działało 707 podmiotów gospodarczych. W 2013 wykreślonych z ewidencji działalności gospodarczej zostało 52 podmioty natomiast rozpoczęło działalność 55 nowych podmiotów. W 2013 roku jeżeli chodzi o kondycje przedsiębiorstw jest to bilans dodatni. Jeżeli bierzemy pod uwagę stan liczby przedsiębiorstw na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny w 2014 r. to od 1 stycznia 2014 r.  do dnia 31.10.2014 r. sytuacja wyglądała następująco:

  • wykreślone wpisy: 26
  • założenie działalności: 42

Źródło: CEIDG.

Wskaźniki pokazują, że sytuacja przedsiębiorstw jest z roku na rok coraz lepsza a rok 2014 prawdopodobnie pokaże największy przyrost nowo powstałych firm.

Jak widać sytuacja przede wszystkim finansowa firm oraz nastrojów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny przez ostatnie cztery lata uległa znacznej zmianie, a mając świadomość kryzysu gospodarczego w kraju trwającego już od dłuższego czasu, sytuacja  wśród przedsiębiorców z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny nie uległa pogorszeniu a wręcz przeciwnie polepszeniu. Analizując cztery ostatnie lata liczba podmiotów gospodarczych - czytaj pracodawców - działających na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny z roku na rok powiększa się. Nie jest to imponujący wzrost, ale biorąc pod uwagę trwający kryzys gospodarczy oraz obszar naszej Gminy, która jest stosunkowo niewielką Gminą, jest to bardzo dobry wynik.

 

Rok

2011

2012

2013

2014

Liczba podmiotów gospodarczych

677

694

707

723

Źródło: Urząd Statystyczny w Kielcach oraz CEIDG

 

Gdyby pojawiły się u Pana jakieś wątpliwości jestem gotów uzupełnić ta informację.

Dodatkowo informuję że na mój wniosek Rada Gminy upływającej kadencji podjęła uchwałę o zwalnianiu inwestorów od płacenia podatków od nowych inwestycji. Pojawiły się już pierwsze wnioski o wydanie stosownych decyzji. Z dotychczasowych ocen jest to najlepsza motywacja inwestorów do inwestowania na terenie naszej gminy. Przy tej okazji pragnę zwrócić również uwagę że obsada personalna nowych inwestycji wymaga wysokich a nawet wybitnych kwalifikacji, Stąd też nabór tych pracowników nie może się ograniczyć tylko i wyłącznie do mieszkańców naszej gminy, ale o tych niżej wykształconych osobach pamiętamy przy organizacji robót publicznych i interwencyjnych.

 

 

 

 

 

 

Autor: Arek

Data: 2014-09-26 10:55:02

Miejscowość Nowiny

 

pytanie

Dziwna sprawa.

 

Dowiedziałem się że kandydat na stanowisko Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny miał spotkanie swojego komitetu wyborczego w Hotelu,,Retro" w Nowinach.Jak to się ma do faktu iż kandydat ten przebywa na zwolnieniu lekarskim,a z ramienia jego komitetu startuje w wyborach samorządowych do rady gminy lekarz mieszkanka osiedla Nowiny .Czy to jest przypadek ,czy coś innego?

 

odpowiedź

Potwierdzam, że Pan Dyrektor Jacek Kania przebywa na zwolnieniu lekarskim od dnia 23.09.2014 do 30.09.2014 r. O tym fakcie dowiedziałem się dopiero w dniu 24 września w godzinach rannych, jednakże nie bezpośrednio od Pana Dyrektora.

 

W czasie zwolnienia lekarskiego (w dniu 24.09.2014) Pan Dyrektor Jacek Kania faktycznie był na spotkaniu wyborczym swojego komitetu w Hotelu „Retro” w Zgórsku. Od kandydata dowiedziałem się, że ma problemy z kręgosłupem, w mojej ocenie chyba z kręgosłupem etyczno-moralnym skoro zwolnienie lekarskie służy innym celom.

Z Panem Dyrektorem wiążą mnie aktualnie wyłącznie relacje służbowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Agnieszka

Data: 2014-09-23 20:43:20

Miejscowość Zgórsko

 

pytanie

Ponownie Poczta

 

Temat godzin funkcjonowania poczty w Nowinach już był poruszany w marcu bieżącego roku, obietnice ze strony Wójta były, ale efektów brak. Dlatego ponownie podejmuję temat wydłużenia godzin działania poczty, Jesteśmy tak niedaleko od miasta, a w wielu dziedzinach dzieli nas jednak bardzo wiele. Czy tak musi być? Poczta jest potrzebna wszystkim mieszkańcom, nie tylko emerytom i bezrobotnym, jak Pan myśli? Proszę o efektywne działanie, nie tylko obietnice. Pozdrawiam

 

odpowiedź

Jak zapewne Pani zauważyła już od 6 października Urząd Pocztowy w Nowinach wydłużył czas pracy do godz. 17.00. troszkę cierpliwości, czasu i wiary w to, że poważnie traktuje każdy zgłoszony do mnie problem.

 

 

 

 

 

 

Autor: Sebastian

Data: 2014-09-20 12:30:27

Miejscowość Kowala Mała

 

pytanie

Chodnik w Kowali Małej

 

Dzień Dobry, chciałbym się dowiedzieć kiedy zostanie dokończony chodnik w Kowali Małej, budowa pierwszego odcinka zakończyła się w 2012 r.. Chodnik miał kończyć się przy numerze 17, jednak minęły 2 lata i nic w tej sprawie się nie posunęło.

 

odpowiedź

Jeśli chodzi o drogę do Kowali Małej chciałbym Pana poinformować, że rzeczywiście w 2012 r. zakończyliśmy I etap remontu tej drogi polegający na wzmocnieniu polegający na wzmocnieniu podbudowy, wymianie nawierzchni asfaltowej wraz z wykonaniem chodników na odcinku około 500mb. Rok 2013 poświęciliśmy na działania mające na celu pozyskiwanie gruntów, na kórych wykonana jest nawierzchnia asfaltowa istniejącej drogi do Kawali Małej obejmująca dalszą część, a w roku 2014 zostały zlecone prace projektowe mające na celu dostosowanie projektu do nowych własności gruntowych pod przedmiotową drogę.

W zależności od posiadanych środków finansowych w roku 2015 chcemy dokończyć tę inwestycję w ramach której powstanie równiez przedmiotowy chodnik będacy przedmiotem Pana zainteresowania.

 

 

 

 

 

 

Autor: Marta Kurkowska

Data: 2014-09-11 09:19:06

Miejscowość Kielce

 

pytanie

osoby niepełnosprawne

 

Witam, chciałabym się dowiedzieć jaki jest Pana stosunek do osób niepełnosprawnych? Jakie mają ulgi? Co im przysługuje? Proszę o szczegółową odpowiedź na wszystkie trzy pytania. Pozdrawiam MK

 

odpowiedź

Osoby niepełnosprawne napotykają liczne bariery, jeśli chodzi o udział w życiu społecznym. Zawsze starałem się być wrażliwy na potrzeby tych osób i ich integrację ze środowiskiem lokalnym.

W celu promocji swoich działań zatrudniam osoby niepełnosprawne. Utworzyłem w roku 2008 w Urzędzie Gminy odpowiednio wyposażone stanowisko pracy osoby niepełnosprawnej. Współpracuję z Domem Pomocy Społecznej w Zgórsku. Wspieram finansowo uczestnictwo w olimpiadach lekkoatletycznych osób niepełnosprawnych. W tym roku konkurencje sportowe rozegrane zostały w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. W olimpiadzie wzięło udział 120 zawodników niepełnosprawnych, podopiecznych DPS w Zgórsku i sąsiadujących gmin. Wsparcie Gminy Sitkówka-Nowiny w postaci zakupu nagród dla uczestników olimpiady wyniosło 1 500,00 zł. W roku 2013 wychowanek DPS w Zgórsku uczestniczył w zimowych igrzyskach olimpiad specjalnych w Pyeong Chang w Korei Południowej, gdzie reprezentował naszą gminę w działaniach promocyjnych. Jednym ze sponsorów jego wyjazdu była Gmina Sitkówka-Nowiny.

Jeśli uznamy, że ludzie niepełnosprawni mają takie same prawa jak inni obywatele i naszym solidarnym obowiązkiem jest wychodzenie naprzeciw ich specjalnym potrzebom, a nie wtłaczanie we wzorce, którym nie ze swej winy nie mogą sprostać - wówczas pojawi się szansa na taki klimat emocjonalny wokół osób niepełnosprawnych intelektualnie, który sprzyjać będzie akceptacji i przyzwoleniu na ich maksymalnie pełne uczestnictwo w życiu społecznym. I w takim właśnie klimacie i społeczeństwie chciałbym żyć i pracować.

Osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności mają prawo do korzystania w życiu codziennym z pewnych ulg i uprawnień. Są one uzależnione od schorzenia i stopnia niepełnosprawności.

Osoby te mogą ubiegać się o następujące świadczenia z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sitkówce-Nowinach:

Zasiłek pielęgnacyjny, który przyznaje się w celu częściowego pokrycia wydatków wynikających z konieczności zapewnienia opieki i pomocy innej osoby w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji, w wysokości 153,00 zł. miesięcznie.

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:

1) niepełnosprawnemu dziecku;

2) osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16. roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;

3) osobie, która ukończyła 75 lat.

 Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje także osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16. roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21. roku życia.

W związku ze sprawowaniem opieki nad osoba niepełnosprawną opiekun jeżeli zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. — Kodeks rodzinny i opiekuńczy ciąży na nim obowiązek alimentacyjny, jeżeli rezygnuje z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w związku z koniecznością sprawowania stałej opieki nad osobą posiadającą orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności może ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy.

Osoba posiadająca orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności może ubiegać się również o zasiłek stały.

Szczegółowych informacji o warunkach przyznawania w/w świadczeń i wymaganych dokumentach można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sitkówce-Nowinach mieszczącego się na parterze w budynku Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny lub pod nr telefonu: 041-366-78-28, 041-366-78-27, 041-366-78-16 (18) w godz: 7:15 do 15:15. Osoby niepełnosprawne nie będą miały problemu z dodarciem gdyż budynek Urzędu jest odpowiednio dostosowany do ich potrzeb.

Osoby, które chcą się dopiero starać o wydanie orzeczenia mogą zgłaszać się do GOPS-u w Sitkówce-Nowinach celem pobrania aktualnych druków wniosków i zaświadczeń niezbędnych do złożenia w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności, który zmienił miejsce swojej siedziby i obecnie mieści się w Kielcach na ul. Wrzosowej 44. Tam też można dowiedzieć się o inne ulgi i formy pomocy przysługujące osobom niepełnosprawnym tj. np. karta parkingowa, zniżki na komunikację miejską. Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą również korzystać z pomocy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) mieszczącego się również na ul. Wrzosowej 44. Są to instytucje zajmujące się właśnie pomocą osobom niepełnosprawnym.

Osobiście przyjmuję również zainteresowanych mieszkańców naszej Gminy w każdy poniedziałek w godz. 7.30 do 9.00.

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

Autor: renata kola

Data: 2014-09-10 12:04:35

Miejscowość zgórsko

 

pytanie

pytanie o przeczkole

 

dzieńdobry chciałam się spytać dlaczego dzieci z naszej gminy nie dostają się do żłobka i przeczkola chociasz miały mieć pierszeństwo a z innych gmin chodzą i zaimują miejsca przeznaczone dla dzieci z naszej gminy

 

odpowiedź

Udzielając odpowiedzi na pytanie w sprawie miejsc w żłobku i przedszkolu dla dzieci z naszej gminy pragnę poinformować, że rekrutacja do przedszkola odbywa się w oparciu o dane jakie podają rodzice we wnioskach. Po weryfikacji wniosków dzieci, które w bieżącym roku szkolnym zostały przyjęte do żłobka stwierdzam, że wszystkie dzieci powyżej 3 lat w naszej Gminie znalazły swoje miejsce. Przypominam, ze nasze przedszkole na filię w Świetlicy w Szewcach a przy Szkołach Podstawowych w Bolechowicach i Kowali bardzo dobrze funkcjonują punkty przedszkolne.

 

 

 

 

 

 

Autor: Rodzice

Data: 2014-09-05 14:29:57

Miejscowość Bolechowice

 

pytanie

Zmuszanie rodziców

 

Witam Dlaczego nauczyciele (wychowawcy przedszkolaków) wraz z dyrekcją stosują dyktatorskie metody, aby zmusić rodziców dzieci 5 i 6 latków do zapisania ich do pierwszej klasy mimo negatywnej opini psychologa z poradni ? Jeżeli zdaniem rodzica dziecko wypadałoby pozostawić jeszcze w przedszkolu + do tego pisemna opinia psychologa dziecięcego popierająca decyzję, to dlaczego tak się zachowują. Dodatkowo wmawiają dzieciom o kłamstwach jakie mówią rodzice nie patrząc na to, co sami mówią - a raczek kłamią. Zadawałem nie raz pytanie co jest powodem wielokrotnego nakłaniania rodziców (czasem nawet pod groźbą usunięcia z przedszkola dziecka) i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Może Pan odpowie mi na to pytanie, jako zarządca m.in. szkół na terenie gminy. Czy w tym wszystkim chodzi o pieniądze jak w powiedzeniu ??? Nie będę pisał imienia ze względu na duże grono nas rodziców, chcących w końcu uzyskać od kogoś poważnego wyczerpującej odpowiedzi. Pozdrawiam

 

odpowiedź

Jak mogę się domyślać autorem pytania jest Rodzic dziecka z orzeczeniem o odroczeniu od obowiązku szkolnego. Jestem zaskoczony stwierdzeniem, że w przedszkolu stosuje się dyktatorskie metody w celu zmuszania rodziców do rozpoczęcia prze ich dzieci nauki w klasie I szkoły podstawowej. Po rozmowie z panią dyrektor, pytanie i postawione w nim zarzuty są nieuzasadnione. Zgodnie z tzw. ustawą sześciolatkową, w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasie I powinny rozpocząć dzieci urodzone w roku 2007 oraz dzieci urodzone od stycznia do czerwca 2008 r. Obowiązkiem nauczyciela sześciolatków jest obserwacja dzieci, zbadanie i porównanie skali gotowości szkolnej do opracowanych przez MEN wytycznych oceny każdego dziecka. Wyniki końcowe diagnozy zostały przedstawione Rodzicom w kwietniu 2014. Wykazywały one jednoznacznie, że niemal wszystkie dzieci osiągnęły dojrzałość szkolną i mogą podjąć naukę w klasie I. Rodzice Dzieci, które nie osiągnęły dojrzałości zostali o tym poinformowani i złożyli stosowne wnioski o szczegółowe badanie w poradniach psychologiczno-pedagogicznych i ewentualne odroczenia obowiązku szkolnego. Trudno się w takiej sytuacji dziwić nauczycielom i dyrekcji, że okazywali zdziwienie patrząc na opinie z poradni, która niejednokrotnie całkowicie przekreślała i podważała wyniki diagnozy przeprowadzonej przez nauczycielki opierającej się przecież na całorocznej pracy z przedszkolakiem przez co najmniej 3 lata, w badaniu w poradni trwającym około 60 min. W efekcie  końcowym wszystkie odroczone dzieci znalazły miejsce w przedszkolu, żadne nie zostało zmuszone do pójścia do szkoły ani tym bardziej usunięte z przedszkola.

Z poważaniem

 

 

 

 

 

 

Autor: Ojciec 5 latki

Data: 2014-09-04 19:01:25

Miejscowość Nowiny

 

pytanie

 

Witam Panie Wójcie. Piszę do pana pytanie świeżo po spotkaniu rodziców z panią Dyrektor Przedszkola w Nowinach. Na spotkaniu dowiedziałem się, że obecne grupy 5 latków nie bedą mogły uczestniczyć w zajęciach pływania na basenie w ramach przedszkola. Natomiast dzieci 6 letnie mają takie zajęcia 1 w tygodniu. Czy w takim przypadku, gdzie w przyszłym roku obie grupy dzieci 5 i 6 letnich pójdą do 1 klasy gimnazjum nie powinny być traktowane w ten sam sposób? Proszę o umożliwienie dzieciom 5 letnim uczestniczenie w zajęciach na basenie juz w tym roku szkolnym. Myśle że, jest to tak niewielki wydatek że na pewno finanse nie bedą przeszkodą. Nadmieniam rownież, że jestem pełen podziwu dla całej kadry przedszkola oraz warunków jakie zostały stworzone dla dzieci w naszym przedszkolu. Panie Wójcie liczymy na pana! Pozdrawiam Ojciec 5 latki

 

odpowiedź

Witam,

W odpowiedzi na Państwa sugestie  kierowane do pani Dyrektor odnośnie uczestnictwa dzieci 5-letnich w zajęciach na basenie, pragnę poinformować, że w budżecie przedszkola na kolejny  rok budżetowy  zostaną zabezpieczone środki, tak by również dzieci 5-letnie mogły z nich korzystać. Zajęcia te rozpoczną się po zakończeniu prac remontowych  na basenie, tj. najprawdopodobniej od stycznia 2015 r. Dziękuję także za słowa uznania dla kadry jak też stworzonym warunkom do nauki i zabawy, w naszym przedszkolu. Dokładamy wszelkich starań, aby najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli się rozwijać w warunkach odpowiadających ich potrzebom i oczekiwaniom Rodziców.

 

 

 

 

 

 

Autor: Matylda Rylska

Data: 2014-08-29 11:45:32

Miejscowość szewce

 

pytanie

Ocieplenie bloku

 

Dzień Dobry ! Panie Wójcie bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie, a mianowicie : Jaka firma budowlana ociepla blok numer 1 ? Skąd ta firma jest? Każdy ją tak chwali ale nikt z mieszkańców bloku nie wie skąd ona jest. Z góry dziękuje.

 

odpowiedź

Witam

Odpowiedź na to pytanie została udzielona poniżej

 

 

 

 

 

 

Autor: Zofia

Data: 2014-08-28 18:16:29

Miejscowość Zgórsko

 

pytanie

Ocieplenie boku

 

Witam serdecznie ! Panie Wójcie mam do Pana krótkie pytanie. Mianowice bardzo chciałabym się dowiedzieć jaka firma ociepla blok numer 1. Skąd ta firma jest? Interesuje się tym, ponieważ słyszałam od większej połowy mieszkańców tego bloku, że ci robotnicy co blok ocieplają oraz ci co malują są jednym słowem znakomici. Wszystko dopinają na ostatni guzik. O wszystko dbają, aby było jak najlepiej zrobione. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje!

 

odpowiedź

Szanowna Pani, o wyborze wykonawcy prac termomodernizacyjnych decyduje w imieniu Wspólnoty Mieszkaniowej Zarząd tej Wspólnoty. To Wspólnota decyduje o zakresie robót w danym budynku, wyborze inspektora nadzoru oraz innych pracach związanych z ociepleniem budynku.

Zatem nie mogę wydawać opinii o firmach wykonujących prace termomodernizacyjne, ponieważ ich bezpośrednio nie nadzoruje, ale wszelkie informacje dotyczące robót termomodernizacyjnych może Pani uzyskać bezpośrednio od Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej ewentualnie w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowinach.

 

 

 

 

 

 

Autor: Beata

Data: 2014-08-19 21:45:23

Miejscowość Nowiny

 

pytanie

Zarośnięte chodniki

 

Witam! Proszę zwrócić uwagę, i jeśli to nie problem, wydać dyspozycje odnośnie wyczyszczenia bardzo zarośniętych chodników prowadzących z Osiedla, pomiędzy działkami do Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. Dlaczego nikt nie dba o nie, są tak zarośnięte, że czasem chodnik jest mało widoczny. Proszę o interwencję w tej sprawie. Bardzo lubię florę, ale trzeba też dbać o faunę, gdyż setki ślimaków jest zadeptywanych przez przechodów właśnie z powodu zarośniętych chodników. Pozdrawiam serdecznie Beata

 

odpowiedź

Pani Beato, problem zaniedbanych chodników wzdłuż ulicy Przemysłowej jest mi doskonale znany, ponieważ wielokrotnie interweniowałem u Właściciela i Zarządcy tej drogi tj. Powiatowego Zarządu Dróg (odpowiedzialnego za stan techniczny i estetyczny tej drogi), o częstsze koszenie poboczy oraz wyczyszczenie zarośniętych chodników.

Niestety moje interwencje nie przyniosły oczekiwanych skutków, dlatego też w trosce o dobry wizerunek Gminy, ponieważ jest to droga bardzo uczęszczana skierowałem do wykonania tych prac pracowników interwencyjnych zatrudnionych przez Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny.

Podobna sytuacja ma miejsce w innych obszarach Naszej Gminy wzdłuż dróg  powiatowych, gdzie również zmuszeni jesteśmy własnymi środkami i siłami wykonywać podobne prace.

 

 

 

 

Zobacz strony: 

1 2 3 4 5 6 7

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet