Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January

Aktualności Uczniowski Klub Sportowy FUKUTENJIN

 

 

Zimowy obóz UKS „FUKUTENJIN”

03-02-2016

 

W dniach 25-30.01.2016 roku UKS „FUKUTENJIN” zorganizował II ZIMOWY SPORTOWY OBÓZ JUDO.

 

Środki finansowe pozyskane w celu jego zorganizowania pochodziły z projektu napisanego przez p. Walas – z budżetu gminy Sitkówka-Nowiny oraz z wpłat do rodziców. Całość przedsięwzięcia miała miejsce w Nowinach: zakwaterowanie w schronisku „VENTUS”. Posiłki w na stołówce gimnazjum w Nowinach, a zajęcia sportowe judo – w salce lustrzanej przy hali sportowej w ZSP w Nowinach. Opiekę medyczną zapewniał ośrodek zdrowia w Nowinach – gdzie dzięki Bogu nie musieliśmy korzystać z jego usług. Treningi judo odbywały się dwa razy dziennie w sesji dopołudniowej i popołudniowej ,mieliśmy również możliwość korzystania z hali sportowej na poranny rozruch. wieczorem każdego dnia korzystaliśmy z zajęć na pływalni „PERŁA” w Nowinach. W czasie wolnym dzieci mogły brać udział w grach stolikowych, grać w tenisa stołowego, układać puzle, bawić się klockami logicznymi – czteroelementowe klocki z których można układać różne figury np. literkę T, domek, żaglówkę, cyfrę 1, grać w „piłkarzyki”, malować i rysować itp. W obozie uczestniczyło 17 dzieci, zaplanowanych było 20 uczestników, jednak troje z nich rozchorowało się, co potwierdzają stosowne zwolnienia lekarskie znajdujące się w dokumentacji obozu. Kadrę opiekuńczo-trenerską zapewnili specjaliści: opiekunem-wychowawcą była p. Karolina Lach – pedagog z SP w Kowali, trenerem- wychowawcą był p. Leopold Morzyk, a obowiązki kierownika obozu pełniła p. Stanisława Polowczyk-Walas – nauczyciel wychowania fizycznego z SP w Kowali. Wszyscy uczestnicy II ZIMOWEGO SPORTOWEGO OBOZU JUDO na jego zakończenie zdawali egzamin na kolejny stopień KJU – na który składała się część praktyczna i część teoretyczna. Wszyscy zdali pomyślnie i mogą cieszyć się ze zmiany koloru paska do kimona. Aby nie było tylko sportowo każdy z uczestników otrzymał „mądry” upominek – zestawy geometryczne: linijka, 2 ekierki, 2 kątomierze, ołówek, długopis i czteroelementowe klocki – dla doskonalenia swojego umysłu, bo treningi judo zapewniają doskonalenie ciała. Wszyscy cali, zdrowi lekko zmęczeni i zadowoleni wrócili do domów aby od poniedziałku z dużym zapasem energii zabrać się za naukę w II semestrze roku szkolnego. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania, zorganizowania i przeprowadzenia tego obozu. Szczególne podziękowania dla PAŃ przygotowujących posiłki.Ze sportowym pozdrowieniem – do zobaczenia może na letnim obozie a na pewno na treningach judo i turniejach – prezes UKS „FUKUTENJIN” Stanisława Polowczyk- Walas.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 12 °C
Ciśn.: 988 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet