Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 26 lutego 2021   |   Imieniny: Aleksander, Mirosław

Aktualności Uczniowski Klub Sportowy FUKUTENJIN

 

 

26 Świętokrzyski Turniej Judo

23-11-2015

 

W ramach programu „WF z Klasą” realizowanym w roku szkolnym 2015/2016 w Szkole Podstawowej im. Antoniego Hedy „SZAREGO” w Kowali – na debacie 2 listopada 2015 roku pod nazwą Spotkanie Okrągłego Stołu w której uczestniczyli wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami wybrano do realizacji w ramach LAS czyli Lokalnej Akcji Sportowej w pierwszym semestrze – „ 26 Świętokrzyski Turniej Judo".

 

8.11.2015 roku w niedzielę – w ramach uczczenia 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – odbył się 26 Świętokrzyski Turniej Judo. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „FUKUTENJIN” z Kowali. Uczestniczyło w nim 60 judoków z następujących klubów: UKS „FUKUTENJIN” z Kowali, UMKS „Ostrowia” z Ostrowca Świętokrzyskiego i UKMS „Żak” z Kielc. Z UKS „FUKUTENJIN” startowało 18 judoków, z których większość zdobyła miejsca medalowe- serdeczne gratulacje dla zwycięzców. Dzieci startowały w 17 kategoriach wagowych w podziale na roczniki urodzenia. Na zawody przybyło wielu rodziców i sympatyków judo emocjonująco kibicujących walczącym zawodnikom. Dzięki Bogu – obsługa medyczna turnieju była „bezrobotna” – i niech tak będzie na wszystkich naszych turniejach- to jedyny pożądany rodzaj bezrobocia. Koszty realizacji turnieju w znacznej części pokryte z projektu „JUDO – MÓJ ULUBIONY SPOSÓB NA NUDĘ” – dotowany przez gminę Sitkówka-Nowiny. Koszty obsługi medycznej pokryte ze środków z opłat startowych. Zawody odbywały się zgodnie z przepisami walk PZJ. Turniej i jego uczestnicy byli ubezpieczeni. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. W związku z tym, że turniej odbywał się w SP w Kowali, która jest szkołą promującą zdrowie – każde dziecko poczęstowane zostało zdrowym, polskim jabłkiem pochodzącym z gospodarstwa sadowniczego „KRZYSZTOF”.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet