Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 26 lutego 2021   |   Imieniny: Aleksander, Mirosław

Aktualności Uczniowski Klub Sportowy FUKUTENJIN

 

 

I SPORTOWEGO ZIMOWEGO OBOZU JUDO

28-02-2015

 

W dniach 23-28.02.2015 roku odbył się I SPORTOWY ZIMOWY OBÓZ JUDO. Organizatorem był UKS „FUKUTENJIN” z Kowali. W obozie udział wzięło 18 judoków.

 

Kierownikiem i głównym organizatorem obozu była prezes UKS „FUKUTENJIN” p. Stanisława Polowczyk-Walas, trenerem p. Leopold Morzyk a opiekę nad dziećmi sprawowała p. Halina Musiał. Obóz był w 84 % – 5200.00 zł – sfinansowany ze środków Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny, pozostałe koszty – po 150 zł wpłacali rodzice judoków. W czasie pobytu na I SPORTOWYM ZIMOWYM OBOZIE JUDO, uczestnicy mieli po dwa treningi judo dziennie, w tym dwa treningi wyjazdowe – na wspólne zajęcia – RANDORI – z judokami z UMKS „ŻAK” z Kielc, gdzie doskonalili swoje umiejętności i uczyli się nowych elementów technik judo. W ramach zajęć popołudniowych trzy razy byli na basenie „PERŁA” w Nowinach, grali w gry planszowe, układali puzle, malowali plakaty, grali w kalambury. Dodatkowo zorganizowano wycieczkę do Podzamcza k/Chęcin – do CENTRUM NAUKI LEONARDA DA VINCI, gdzie uczestniczyli w warsztatach dotyczących światła. Przeprowadzali różne eksperymenty np. wywoływali tęczę lub załamywali promienie światła wykorzystując światło lasera, mogli również skonstruować własny projekt maszyny z czasów Leonarda DA Vinci i wydrukować go sobie – jako pamiątkę. Było tam jeszcze wiele, wiele ciekawych atrakcji – zachęcamy do odwiedzenia Centrum w Podzamczu – jest tam co robić przez kilka godzin. Zakwaterowanie i wyżywienie – w schronisku młodzieżowym „VENTUS” w Nowinach – jedzenie obfite, smaczne i pięknie podane – „trenowaliśmy” również dobre maniery zachowania się przy stole, Treningi odbywały się na sali lustrzanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowinach, opiekę medyczną zapewniał nam ośrodek zdrowia w Nowinach. W dniu 27.02.2015 na popołudniowym treningu gościliśmy wójta gminy Sitkówka-Nowiny p. Sebastiana Nowaczkiewicza, który ciepło wyrażał się o judokach trenujących w UKS „FUKUTENJIN”, zachęcał ich do dalszej solidnej i wytrwałej pracy uwieńczonej sukcesami na matach. Pan wójt przyniósł dzieciom słodycze i drobne upominki. Była też nasza telewizja internetowa – zachęcamy do obejrzenia krótkiego reportażu z naszych zajęć. W piątek, na zakończenie obozu każdy z uczestników otrzymał upominek – piłkę siatkową na której podpisywali się uczestnicy obozu, również Pan Wójt otrzymał pamiątkową piłkę z podpisami wszystkich uczestników. Sprawozdanie finansowe z turnieju załączymy na specjalnym druku – do rozliczenia dotacji. I SPORTOWY ZIMOWY OBÓZ JUDO przebiegał w miłej , bezpiecznej sportowej atmosferze. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu obozu, liczymy na dalsza tak kostruktywną współpracę, a judokom i ich rodzicom życzymy wytrwałości w realizacji podjętych decyzji. Ze sportowym pozdrowieniem – prezes UKS „FUKUTENJIN” – Stanisława Polowczyk-Walas.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet