Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 września 2023   |   Imieniny: Wera, Honoriusz

Aktualności Szewczanek

 

 

 

 

2015.01.27 - Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek   

   

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki rozbrzmiały w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach w minioną niedzielę. To właśnie tu, nasi rodzimi artyści licznie wystąpili w XVI już Koncercie Kolęd i Pastorałek. Organizatorem wydarzenia był wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach oraz Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach.  

 

Czytaj więcej... 

 

 

2014.11.30 - Szewczanki i Kowalanki uplasowały się w Złotej Dziesiątce kół gospodyń wiejskich w województwie świętokrzyskim     

 

Podczas wielkiej gali w Targach Kielce poznaliśmy zwycięzców w konkursie Koło Gospodyń Wiejskich 2014 w województwie i powiecie. Jak się okazało, najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich w powiecie kieleckim są w Gminie Sitkówka-Nowiny. Szewczanki zajęły pierwsze miejsce, a Kowalanki drugie. Obydwa zespoły uplasowały się także w Złotej Dziesiątce w województwie świętokrzyskim kolejno na czwartym i dziewiątym miejscu.   

 

Czytaj więcej...  

 

 

2014.09.09 - „KOWALANKI”, „NOWINIANKI” I „SZEWCZANKI” NA ŚWIĘCIE CHLEBA W TOKARNI 

W pierwszą niedzielę, września w Parku Etnograficznym w Tokarni odbyło się tradycyjne ,,Święto Chleba’’. Imprezie towarzyszyły liczne pokazy, występy kapel ludowych oraz degustacje wszelakich rodzajów pieczywa. Podczas uroczystości, zespoły ludowe z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny promowały nasze lokalne produkty. Dodatkowo jako jedyny zespół ludowy wystąpiły na scenie „Kowalanki”, które zaśpiewały między innymi piosenkę o chlebie.    

 

Czytaj więcej...  

 

 

2014.08.21 - 15. PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH I SOLISTÓW W CHMIELNIKU SZCZĘŚLIWY DLA NASZYCH ARTYSTÓW  

 

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w 15. Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych i Solistów w Chmielniku. Jak podkreślano, folklor jest na topie i przyciąga rzesze zwolenników. Warto podkreślić, że podczas tegorocznego przeglądu w kategorii zespołów drugie miejsce zajął Zespół Śpiewaczy „Szewczanki”, a wyróżnienie powędrowało do Zespołu Obrzędowego „Kowalanki. W kategorii solistów wyróżniona została Stefania Golenia z „Kowalanek”. 

 

Czytaj więcej...

 

 

2014.05.20 - ARTYŚCI Z NASZEJ GMINY NAGRODZENI PODCZAS MIĘDZYNARODOWEGO PRZEGLĄDU   

 

W odbywającym się w dniach 1-3 maja br. XXI Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznym „Złoty Klos” Euro-Folklor w Zebrzydowicach trzecie miejsce w kategorii zespołów obrzędowych zajął Zespół Obrzędowy „Kowalanki”. Jest to już drugi sukces na tym przeglądzie.  


Czytaj więcej...

 


 

2013.09.12 – WIENIEC „SZEWCZANEK” ZOSTAŁ WYRÓŻNIONY NA DOŻYNKACH WOJEWÓDZKICH W BOGORII

  

Wieniec dożynkowy wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szewcach – Zawadzie zdobył wyróżnienie na Dożynkach Wojewódzkich, które 8 września 2013 r. odbyły się w Bogorii. 


czytaj więcej...

 

 

2013.08.26 – WIENIEC SZEWCZANEK NAJPIĘKNIEJSZY W POWIECIE 


Wieniec wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szewcach-Zawadzie zdobył pierwszą nagrodę podczas Dożynek Powiatowych, które 25 sierpnia 2013 r. odbyły się w Morawicy. 

 

czytaj więcej...

 

 

Zobacz strony: 

1

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet