Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 września 2023   |   Imieniny: Wera, Honoriusz

Aktualności OSP

 

 

 

2014.09.09 - STRAŻACY Z OSP W KOWALI WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA RATOWNICTWA WODNEGO    

   

220 ratowników z 61 drużyn wzięło udział XIII Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie, które odbyły się nad zalewem w Chańczy. Miejsce drugie zajęli druhowie ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali. Pierwsze miejsce zdobyła jednostka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Pińczów. Warto podkreślić, że różnica czasowa między pierwszym a drugim miejscem wynosiła zaledwie jedną sekundę.    

 

Czytaj więcej... 

 

 

2014.09.05 - MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA Z KOWALI BĘDZIE REPREZENTOWAĆ WOJEWÓDZTWO NA KRAJOWYCH ZAWODACH SPORTOWO-POŻARNICZYCH     

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Kowali zajęła pierwsze miejsce podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Działoszycach. Nasi młodzicy pokazali prawdziwą klasę. Teraz będą reprezentować województwo świętokrzyskie podczas krajowych zawodów sportowo-pożarniczych. Już w najbliższy weekend nasi druhowie staną w szranki z najlepszymi zawodnikami z całego kraju. Trzymamy za nich kciuki.  

 

Czytaj więcej...

 

 

2014.06.24 - MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA Z KOWALI NAJLEPSZA NA WOJEWÓDZKICH ZAWODACH SPORTOWO-POŻARNICZYCH    

   

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Kowali zajęła pierwsze miejsce podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Działoszycach. Nasi młodzicy pokazali prawdziwą klasę. Teraz będą reprezentować województwo świętokrzyskie podczas krajowych zawodów sportowo-pożarniczych. 

 

Czytaj więcej...    

 

 

2014.05.12 - PIERWSZA POMOC – ZAJĘCIA ZE STRAŻAKAMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOWALI     

 

Każdy człowiek, któremu powierza się bezpieczeństwo, zdrowie i życie drugiego człowieka, powinien nieustannie zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nim spoczywa.  

 

Czytaj więcej...

 

 

2013.09.23 - DRUHNY I DRUHOWIE Z KOWALI NA PODIUM ZAWODÓW POWIATOWYCH 

 

Druhny i druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców zajęła I miejsce, a Kobieca Drużyna Pożarnicza II miejsce – na VII Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych OSP, które 22 września 2013 r. odbyły się na stadionie w Strawczynku.  

 

Czytaj więcej...  

 

 

2013.09.02 - KOLEJNY SUKCES OSP KOWALA NA WODZIE   

  

Kolejny raz druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Kowala odnieśli sukces zajmując III miejsce w XII Mistrzostwach Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie rozegranych 31 sierpnia 2013 r. na zbiorniku wodnym Chańcza.   

  

Czytaj więcej...

 

 

2013.08.08 - RELACJA Z WARSZTATÓW SZKOLENIWYCH    

 

dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych (MDP) organizowanych w dniach 21.07 2013-03.08.2013 r. w miejscowości Płoty. 

 

Czytaj więcej...

 

 

 

2014.07.25 - DZIECI I MŁODZIEŻ Z MIASTA I GMINY PŁOTY WYPOCZYWAJĄ W NOWINACH      

  

37-osobowa grupa dzieci i młodzieży z miasta i gminy Płoty (woj. zachodniopomorskie) przebywa od 23 lipca do 3 sierpnia 2013 r. w Nowinach na Warsztatach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP. W tym samym czasie w Płotach gości grupa dzieci i młodzieży z gminy Sitkówka – Nowiny. Wymiana jest efektem współpracy między gminami.   

 

Czytaj więcej...

 

 

2013.07.08 - GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE „NOWINY 2013”     

 

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze „Nowiny 2013” odbyły się 7 lipca 2013 roku. Na stadionie w Nowinach można było podziwiać sprawność drużyny dziewczęcej i kobiecej, drużyn chłopięcych oraz seniorów reprezentujących trzy działające na terenie gminy Sitkówka – Nowiny jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych: w Kowali, Szewcach – Zawadzie i Woli Murowanej.  

 

Czytaj więcej...

 

 

2013.06.05 - GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA I ŚWIĘTO OSP SZEWCE-ZAWADA  

  

Obchody Gminnego Dnia Strażaka połączone z poświęceniem i wręczeniem sztandaru jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Szewce-Zawada odbyły się 2 czerwca 2013 r. w Szewcach. Na imprezie połączonej z festynem rodzinnym, do godziny 21.30, bawiło się kilkuset mieszkańców sołectwa i gminy Sitkówka-Nowiny.    

  

Czytaj więcej...

 

2013.05.07 - WYPALANIE TRAW NIEBEZPIECZNE I NIEDOZWOLONE    

  

Za 94% pożarów traw odpowiada człowiek. Statystyki pokazują, że podczas wypalania traw giną zwierzęta i ludzie. Wypalanie traw jest naprawdę niebezpieczne, ale też niedozwolone! – przestrzega Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. W ubiegłym roku na terenie gminy Sitkówka – Nowiny strażacy wyjeżdżali aż 89 razy do gaszenia traw!  

 

Czytaj więcej...

 

 

Zobacz strony: 

1

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet